Euro
10.1179
-0.04%
Dolar
8.5581
-0.01%
Altın
496.6
0.29%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
340.948
7.47%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Hanefi Avcı'dan mahkemeye dilekçe

  Hanefi Avcı'dan mahkemeye dilekçe

  FETÖ'nün kitabını yazan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın, eski Zonguldak Emniyet Müdürü için mahkemeye dilekçe yazdığı ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 23.09.2017 - 07:47

  Darbe girişiminin başarılı olması durumunda sıkıyönetim valisi olacağı iddia edilen eski Zonguldak Emniyet Müdürü Sazak, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’, ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme’, ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılandığı davada önceki gün adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

  Hanefi Avcı dan mahkemeye dilekçe #1

  AVCI'DAN MAHKEMEYE DİLEKÇE

  Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre FETÖ kumpasları ile tutuklanan ve 3 yıl 9 ay tutuklu kalan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ise Sazak’ın yargılandığı mahkemeye dilekçeyle başvurdu.

  "HAKSIZLIĞA UĞRADIĞI KANAATİNDEYİM"

  Avcı, dilekçesinde özetle şöyle dedi: “Seyfi Sazak devletin yasalarına bağlı, hukuka inanan biri. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak tanımlanan bu grupla bir alakasını görmedim. Sazak’ın FETÖ mensubu olmadığı, haksızlığa uğradığı kanaatindeyim.”

  Hanefi Avcı dan mahkemeye dilekçe #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir