Petrol
85.47
3.15%
Euro
17.7615
0.15%
Dolar
18.4873
0.07%
Altın
971.72
0.91%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
374.306
5.72%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Hastaneden Ceren Hindistan'ın kızına koruma talebi

  Manken Ceren Hindistan, 2,5 yaşındaki kızının kemoterapi tedavisine izin vermeyince hastane tarafından şikayet edilerek çocuk hakkında koruma talep edildi.
  • Haber Merkezi
  • 24.04.2018 - 09:27
  Hastaneden Ceren Hindistan'ın kızına koruma talebi

  Ceren Hindistan'ın Ümit Aslan'dan olan 2,5 yaşındaki Arya adlı kızına; böbrekte rastlanan ve kötü huylu Wilms Tümörü hastalığı teşhisi kondu. İstanbul'da özel bir hastaneye başvuran Hindistan, kemoterapi görmesi gereken çocuğunu alıp eve götürdü.

  Hastaneden Ceren Hindistan ın kızına koruma talebi #1

  HASTANEDEN ÇOCUĞA KORUMA TALEBİ

  Hastane yönetimi çocuğun tedavi görmezse öleceğini belirterek Hindistan'dan şikayetçi oldu. Sağlık tedbiri kapsamında kalan Arya'nın fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması ve tedavisi için gerekli tıbbı bakım ve rehabilitasyonun yapılmasını engelleyerek, 5395 sayılı kanuna aykırı davrandığını iddia ettiği Hindistan'ın çocuğuna koruma kararı verilmesi istendi.

  Hindistan, sosyal medya hesabından kızının ameliyat olduğunu ve tedavisinin bittiğini açıkladı.

  Hastaneden Ceren Hindistan ın kızına koruma talebi #2

  BABADAN AÇIKLAMA

  Çocuğun babası Ümit Aslan ise avukatı aracılığı ile yaptığı açıklama ile hastaneyi destekledi.

  Açıklamada şöyle denildi:

  "Müvekkil Ümit Aslan’ın kızı Arya’nın sağlığına ilişkin haberlerin basında yer olması üzerine bu açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur.  Anne Ceren Hindistan velayeti altında bulunan 3 yaşındaki Arya Rima için 25 Ekim 2017 tarihinde böbrekte Wilms tümörü teşhisi konulmuştur. Bu teşhis sonrası müvekkil Ümit Aslan derhal çocuğu hastaneye yatırmış ve Antalya’dan İstanbul’a yerleşerek çocuğu için günlerce hastanede kalmıştır.

  "KEYFİ OLARAK TEDAVİYE GÖTÜRMEDİ"

  Küçük Arya, 11 Aralık 2017 günü ameliyata alınmış ve Şişli Memorial Hastanesi’nde başarılı geçen ameliyat sonrasında tedavisi devam ederken anne Ceren Hindistan tarafından keyfi olarak tedaviye götürülmemeye başlanmıştır. Hastane yönetimi ve müvekkil baba, her ne kadar anneye ulaşıp tedavisinin devam etmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış olsa da bu konuda annenin umursamaz tavırları ile karşı karşıya kalınmıştır.

  "HAYATİ RİSK SÖZ KONUSU"

  Anne her seferinde gerek doktorlarından gerek babası Ümit Aslan’dan çocuğu kaçırmıştır. Hastanede halen çalışmakta olan Dr. Ömer Devecioğlu küçüğün tedavisine devam etmediğini bu durumun sonlandırılmaması ihtimalinde küçüğün hayati riskinin söz konusu olacağını müvekkil babaya iletmiştir. Panik ve endişe ile anneye ulaşmaya çalışan müvekkilin tüm çabaları sonuçsuz kalmış ve dört aydır müvekkil anneye ulaşamamıştır.

  Annenin bu keyfi tutumu ile küçüğün hayati tehlikeye maruz kalmaması adına küçük Arya için hastane yetkilileri, İstanbul Aile Mahkemesine küçük hakkında koruma tedbiri verilmesi amacıyla başvuru gerçekleştirmiştir.

  BABASI İLE ŞAHSİ İLİŞKİ KURMASI ENGELLENİYOR

  Son dört aydır, babası ile şahsi ilişki kurulması engellenen baba, çocuğunun sağlığından bihaber ve endişelidir. Velayet hakkını kötüye kullanmak suretiyle küçük Arya’nın hayatını riske eden anneye karşı, küçüğün velayetinin müvekkil baba tarafından alınması adına gerekli yasal süreç tarafımızca başlatılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”


  Görüş Bildir