Hastaneden hayat karartan karar

Hastaneden hayat karartan karar

Elindeki rahatsızlık nedeniyle ameliyat olması gerektiğini öğrenen 32 yaşındaki M.Ş.'nin İnegöl Devlet Hastanesi'nde ameliyat öncesi yapılan kan testinde HIV virüsü çıktı. Olay karşısında şoke olan M.Ş.'nin hayatı birden tepetaklak oldu.

KARI-KOCA ARASINDA ŞÜPHE

AIDS virüsü kapacak şekilde yaşam sürmediğini belirten M.Ş., eşinden şüphe etmeye başladı. Eşinden alınan kanda ise virüse rastlanmadı. Bir süre sonra M.Ş. evini terk etti. Test sonucundan şüphe eden M.Ş. özel bir hastaneye giderek yeniden test yaptırdı. Hastanenin yaptığı tahlile göre M.Ş.'nin kanında virüs yoktu. Bunu öğrenen M.Ş. soluğu tekrar devlet hastanesinde aldı. Görevliler, yapılan tahlilin doğrulanması için Ankara'ya yollandığını söylediler. 2 ay sonra sonuçlanan doğrulama testinde kanda HIV virüsü bulunmadığı anlaşıldı. Hastanenin başhekimi “Binde 2 yanılma oranı olabilir” dedi.

EŞİMİ ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETMEYİ PLANLADIM

Hayatı kararan M.Ş., hastaneye karşı hukuk mücadelesi başlattı. “Eşimi öldürüp intihar etmeyi bile planladım. Çocuğumu öpemedim bile. Hayatımız karardı. ‘Böyle hatalar olabilir' demek yeterli değil” dedi.