Hava sıcaklıkları yurt genelinde artacak

Hava sıcaklıkları yurt genelinde artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Ordu, Elazığ, Bingöl, Ağrı ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının, yurt genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar ise kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

ZİRAİ DON RİSKİ

Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara'nın güneydoğusu ve İç Ege'de hafif yer yer orta kuvvette, İç ve Doğu Anadolu bölgelerinde ise yer yer kuvvetli zirai don riski bulunduğuna dikkat çeken Meteoroloji, dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu 12

ANKARA: Az bulutlu 9

İZMİR: Az bulutlu 15

ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu - 18

ANTALYA: Az bulutlu - 18

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu 11

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu 4

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda hafif yer yer orta kuvvette zirai don riski bulunuyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Hatay çevreleri aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, doğusun yer yer parçalı bulutlu. Bölge genelinde orta kuvvette buzlanma ve don olayı ve zirai don riski bulunuyor

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevreleri aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile Elazığ, Bingöl, Ağrı ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı