Euro
10.0854
0.45%
Dolar
8.5107
0.43%
Altın
493.71
-0.06%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
331.241
3.77%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  HDP standına saldırıya 3 partiden kınama geldi

  AK Parti, CHP ve MHP'nin Adalar ilçe örgütleri, ortak bir açıklama yayınlayarak HDP standına yapılan saldırıyı kınadı.
  • 17.05.2015 - 16:05
  HDP standına saldırıya 3 partiden kınama geldi

  HDP standına saldırıya 3 partiden kınama geldi #1

  Heybeliada ve Büyükada’daki HDP seçim stantlarına dün gece yarısından sonra kimse yokken yapılan saldırılarda, stant malzemeleri tahrip edilerek yakıldı. Radikal'in haberine göre saldırının ardından Adalar ilçesindeki CHP, Ak Parti ve MHP ilçe örgütleri de ortak bir açıklama yayınlayarak saldırıyı kınadı. Açıklamada, “İlçemizde barış ve kardeşlik içinde devam eden seçim döneminin aynı şekilde sürmesini önemsediğimizi ve bunun için ortak çabalayacağımızı bildiriyor, saldırıyı kınıyoruz” denildi. Adalar'daki saldırının ardından siyasi partilerden yapılan açıklamalar şöyle:

  HDP’NİN AÇIKLAMASI

  Adalar halklarına Şarkılarımızla, halaylarımızla, horonlarımızla devam ettirdiğimiz seçim kampanyamız 16 Mayıs gecesi Büyükada ve Heybeliada’da kurulu seçim stantlarımıza yapılan provokatif saldırı ile engellenmek istenmiştir. Ülkenin her yerinde HDP’ye karşı yapılan saldırıların demokrasi ve halkların kardeşliğine karşı saldırılar olduğunu biliyoruz. Bizler hiç bir provokasyona gelmeyerek halay ve horonlarımızla, bir şenlik havasında demokratik mücadelemize devam edeceğimizi tekrar söylüyoruz. Saldırıların bizi yıldırmaz ve coşkumuzu azaltamaz. 8 Haziran günü barajları ve tüm engelleri yıkarak saldırganlara en iyi cevabı vereceğiz.

  Yaşasın Halkların Kardeşliği!

  Biji Bratiya Gelân! Halkların

  Demokratik Partisi Adalar İlçe Örgütü

  HDP standına saldırıya 3 partiden kınama geldi #2

  AK PARTİ, CHP ve MHP ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

  Adalar kamuoyuna 16 Mayıs Cumartesi gece saatlerinde HDP’nin Heybeliada ve Büyükada seçim stantlarına bir saldırı yapıldığı ve yakılarak maddi zarar verildiği öğrenilmiştir. Bizler, Adalar’da seçim çalışması yapan ve yan yana açtığımız stantlarda kampanya yürüten siyasi parti temsilcileri olarak; İlçemizde barış ve kardeşlik içinde devam eden seçim döneminin aynı şekilde sürmesini önemsediğimizi ve bunun için ortak çabalayacağımızı bildiriyor, saldırıyı kınıyoruz.

  Adalet ve Kalkınma Partisi Adalar İlçe Örgütü

  Cumhuriyet Halk Partisi Adalar İlçe Örgütü

  Milliyetçi Hareket Partisi Adalar İlçe Başkanlığı

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir