Hüseyin Aygün'ü kaçıran PKK'lıların kimlikleri belli oldu

Hüseyin Aygün'ü kaçıran PKK'lıların kimlikleri belli oldu

CHP'li Hüseyin Aygün'ü kaçıran 7 PKK'lı teröristten 5'inin kimlikleri belirlendi. Aranan PKK'lıların örgütün Batı Bölgesi Özel Birlik Güçleri'ne bağlı bir tim olduğu belirtildi CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü 12 Ağustos günü Tunceli Ovacık kırsalında dağa kaçıran terör örgütü mensuplarının kimlikleri belirlendi.

Sabah gazetesinden Nazif Karaman'ın haberine göre, teröristlerin terör örgütününü silahlı kanadı HPG'nin Batı Bölgesi Özel Birlik Güçleri Timi'ne bağlı olduğu tespit edildi. Hüseyin Aygün'ün dağa kaçırılarak 2 gün sonra serbest bırakılması ile ilgili Malatya Bölge Ağır Ceza Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma devam ederken güvenlik güçleri Aygün'ün de ifadesinden istifade ederek kaçırma eylemi gerçekleştiren teröristleri belirledi.

İŞTE O PKK'LILAR

Hüseyin Aygün'ü kaçıran PKK'lıların kimlikleri belli oldu

EYLEMİ ONLAR GERÇEKLEŞTİRDİ

7 kişi oldukları belirlenen PKK'lılardan beşinin isim ve fotoğrafları tespit edildi. Teröristlerin, örgütün Batı bölgesi Özel birlik Güçleri Timine bağlı oldukları belirlendi. Eylemi tim komutanı Azad ve Brüks, Dr. Kawa, Hatar ile Mazlum kod adlı teröristlerin gerçekleştirdiği belirlendi. Güvenlik güçleri teröristlerin resimlerini kritik noktalara dağıttı. Her yerde aranan teröristlerin yakalanmaya çalışıldığı ifade edildi.

CHP'li Hüseyin Aygün Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nda verdiği ifadesinde kendisini Azad ve Brüks isimli iki kişinin kaçırdığını daha sonra yanlarına 5 kişinin daha geldiğini söylemişti. Aygün Bahoz Erdal'dan gelen talimat ardından serbest bırakıldığını dile getirmişti.