İmamı olmayan köyler için klimalı-USB'li tabut

İmamı olmayan köyler için klimalı-USB'li tabut

Çorum'da cenazenin uzun süre muhafazasını sağlamak için klimalı tabut üretimi yapan firma, tabuta müzik sistemi ekledi. Firmanın genel müdür yardımcısı Dinçer Zorlu, cenazelerin uzun süre korunması için klimalı tabut üretmeye başladıklarını belirterek, ürünün yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi gördüğünü söyledi.

DEDESİNİN CENAZESİNDE YAŞADIKLARI DERS OLDU

Yaklaşık 5 yıl önce vefat eden dedesinin cenazesinde yaşadıkları sorunlar nedeniyle klimalı tabut üretmeye karar verdiklerini anlatan Zorlu, ''Dedem 5 yıl önce ağustos ayında hayatını kaybetti. Yurt dışında yaşayan akrabalarımız da cenaze törenine katılacaklarını bildirdi. Biz de cenazeyi 2 gün sonra defnetme kararı aldık'' dedi.

Cenazeyi evde bekletmeye başladıklarını ve havanın sıcak olması nedeniyle cesedin bozulmaya başladığını dile getiren Zorlu, ''Biz de bunun üzerine cenazeyi devlet hastanesinin morguna koyduk. Cenazeyi morga koyup geri almak, bizleri manevi açıdan üzdü. Akrabalar geldikten sonra cenazeyi defnettik'' diye konuştu.

AYNI SORUNU BAŞKALARI YAŞAMASIN

Babası Elvan Zorlu'nun fikri üzerine aynı sorunu başkalarının da yaşamaması için klimalı tabut üretmeye karar verdiklerini dile getiren Zorlu, kısa süre içinde projesini çizerek üretime başladıklarını bildirdi.