Petrol
89.22
0.41%
Euro
18.2447
0.10%
Dolar
18.5395
-0.06%
Altın
1.012
-0.12%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.873
2.17%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  İşini aksatan memurun işine son verilecek

  İşini aksatan, FETÖ örneğinde olduğu gibi ülkeye ihanet eden memurlar gerekli görüldüğünde işine son verilecek.
  • 27.09.2016 - 10:04
  İşini aksatan memurun işine son verilecek

  memur

  Hükümet, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası devlette yuvalanmış terör örgütü FETÖ mensuplarının temizlenmesi için yürüttüğü operasyonun kapsamını genişletti. Buna paralel olarak kamu personel rejimindeki statü, ücret, çok başlı yönetim başta olmak üzere sistem açığını da kapatacak adımlar atıyor.

  KAMUDA GARANTİLİ İŞ DÖNEMİ BİTTİ

  Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre, yeni dönemde kamu kurumlarında garantili iş dönemi yerine esnek bir yapı öngörülüyor. Esnek çalışma modelinin bütün kamu kurum ve kuruluşlarında yaygınlaştırılması hedefleniyor.

  İŞİNİ AKSATAN MEMURLARIN İŞİNE SON VERİLECEK

  İşini aksatan, FETÖ örneğinde olduğu gibi ülkeye ihanet eden memurlar için OHAL düzenlemelerine ihtiyaç duyulmadan, gerekli görüldüğünde işine son verilecek. Kamu kurumlarında personel planlaması yapılırken, kurum içi ve bölgeler arası personel dağılımı da yeniden düzenlenecek. Kritik bölge, illerde vatandaşa doğrudan hizmet verilen noktalardaki personel açığı da giderilecek.

  BAKAN MÜEZZİNOĞLU: KAMU PERSONEL REJİMİ DEĞİŞMEK ZORUNDA

  Devlette iş garantisinin FETÖ gibi yapıların beslenmesine katkı sunduğu mesajını veren Bakan Müezzinoğlu, kamuda bankamatik memurlara dikkat çekerek, "Bakıyorsunuz yasa iş garantisi veriyor. Bakıyorsunuz bakanlığa, kuruma uğramayan onlarca müşavir var. Bankamatik memur diyoruz. Bakanlık, milletvekilleri gidiyor. Turizm müdürü bakıyorsunuz mahkeme kararıyla 6 defa geri aynı göreve geliyor. Bu işi nasıl yürüteceksiniz. Kamu personel rejimi değişmek zorunda" değerlendirmesini yaptı.

  YÜZDE 95 TAMAMLANDI

  Darbe girişimi sonrası devletteki temizlik hareketinde asker, polis, hâkim-savcı, istihbarat başta olmak üzere kritik, stratejik noktalara öncelik verildi. Bu noktalardakiler üst düzey yöneticileri açığa alındı, soruşturmaları tamamlanıp kanun hükmünde kararnameler ile atıldı. Devletin stratejik (müsteşar, genel müdür başta olmak üzere yöneticiler, general, emniyet müdürü, istihbaratçılar) noktalarının başta açığa alma ve ihraçlar yoluyla yüzde 95'lik bölümünün temizlendiği belirtildi.


  Görüş Bildir