İstanbul Emniyeti'nden seçim açıklaması

İstanbul Emniyeti'nden seçim açıklaması

İstanbul Emniyeti, sayım, döküm işlemleri, oy pusulalarının paketlenerek torbalanması ve taşınması çalışmalarının personel sayısının neredeyse tamamı olan 39 bin personelle yürütüleceğini belirtti. Polislerin görevli oldukları sandıklarda oy kullanabilmeleri için gerekli düzenlemelerin yapıldığı belirtildi.

İstanbul Emniyeti'nden seçim açıklaması

EMNİYET'TEN YAPILAN AÇIKLAMA

"Bilindiği üzere, 30 Mart 2014 Pazar günü Mahalli İdareler Seçimi ilimiz genelinde polis sorumluluk bölgesinde oy kullanma işlemi; 39 ilçe, 72 ilçe seçim çevresi, 1.649 sandık alanı ve 31.706 sandıkta yapılacaktır. Seçimlerin güvenli ve düzenli bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla; asayiş hizmetlerinde çalışacak personel saklı kalmak üzere, sadece sandık alanı, çevresi ve oy toplama merkezlerinde aldırılan emniyet tedbirleri çerçevesinde münhasıran 15.062 personel görevlendirilmiştir.

"PERSONELİMİZİN NEREDEYSE TAMAMI OLAN 39 BİN KİŞİYLE YÜRÜTÜLECEK"

Söz konusu tedbirler, sayım ve döküm işlemine başlanılması, kâğıt ve belgelerin paketlenerek torbaya konulması ve sayıma ilişkin torbaların oy toplama merkezlerine nakli ve teslimi süresi sırasında ise, personelimizin neredeyse tamamı olan 39.000 kişiyle yürütülecektir. Yapılan planlamada, sandık alanı ve çevresinde münhasıran görevlendirilen personelin aynı zamanda anayasal hak ve ödevlerini yerine getirebilmesi için %90'ının kayıtlı olduğu seçim bölgesinde görevlendirilmesi sağlanmış, kalan personel için ise görevli olduğu sandık alanında oy kullanabilmesini teminen ilgili seçim kurullarına isimleri bildirilmiştir."