İstanbul'da linç edilen hırsız öldü

İstanbul'da linç edilen hırsız öldü

Üsküdar'da, hırsızlık için girdikleri binadan çıkarken karşılaştıkları yaşlı kadını iterek yaralayan hırsızlardan biri saklanmak için girdiği kahvehanede mahalleliye yakalandı. Bu sırada darp edilen 51 yaşındaki Kamil Yoksul, götürlüdüğü polis merkezinde kalp krizi geçirdi, ambulansla hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

YAŞLI KADINLA BURUN BURUNA GELDİ

Olay, Salacak Mahallesi Köprülü Konak Sokak'ta saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, 4 katlı binanın en üst katındaki bir daireye girerek hırsızlık yapan Kamil Yoksul (51) ile Mevlüt Gülmez (29), dışarı çıkarlarken binanın girişinde Sadiye Alpullu (60) ile karşılaştı. Yaşlı kadın binada ne aradıkları ile ilgili soruları karşısında telaşlanan iki şüpheli yaşlı kadını iterek merdivenlerden düşürdü.

MAHALLELİYİ HAREKETE GEÇTİ

Çığlık atarak yere düşen ve binanın girişindeki basamaklara kafasını çarpan Sadiye Alpullu yaralandı. Alpullu'nun çığlıklarını duyan mahalle sakinleri, kaçmaya başlayan şüphelilerin peşine düştü. Bir süre sokaklarda koşan şüphelilerden Kamil Yoksul, bir kahvehaneye girerek izini kaybettirmek istedi. Hırsızlık zanlısının kahvehaneye girdiğini fark eden mahalleli de içeri girerek Yoksul'u yakaladı.

ÖNCE DAYAK SONRA POLİS

Evden çaldığı iki cep telefonunu alan mahalleli Kamil Yoksul'u darp ettikten sonra polise teslim etti. Arkadaşından ayrılarak başka yöne kaçan diğer zanlı Mevlüt Gülmez ise bir parkta polis tarafından yakalandı.Gözaltına alınan zanlılar Doğancılar Polis Merkezi'ne götürüldü.

FENALAŞIP YERE YIĞILDI

Kamil Yoksul, polis merkezinde aniden yere yığıldı. Ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yoksul'un kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Doktorların yaklaşık 45 dakika kalp masajı yaparak hayatta tutmaya çabaladığı Kamil Yoksul kurtarılamadı. Mahalleli ve polis tarafından kovalanırken düşerek yaralanan Mevlüt Gülmez ile yaraladıkları Sadiye Alpullu da aynı hastanede tedavi altına alındı. Zanlıların hırsızlıktan sabıkası olduğu öğrenilirken polis olayla ilgili çalışma başlattı.

Mahallelinin dövdüğü hırsızın sonu

İstanbul'da linç edilen hırsız öldü