Euro
11.0374
0.09%
Dolar
9.5108
0.32%
Altın
548.52
0.1%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
563.090
-3.56%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  İyi Parti Milletvekili Mahmut Bozkurt istifa etti

  İyi Parti kurucu üyesi Mahmut Bozkurt, Adıyaman'da gerçekleştirilen kongrede utanç verici bir tabloyla karşılaştığını belirterek, partiye istifa dilekçesini verdi.
  • AA
  • 23.07.2020 - 17:21
  İyi Parti Milletvekili Mahmut Bozkurt istifa etti

  İyi Parti kurucu üyesi Mahmut Bozkurt, Adıyaman'da 28 Haziran'da parti açısından utanç verici bir kongre gerçekleştirildiğini iddia etti.

  Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın bütün ilçe başkanlarını tek tek arayarak kurduğu baskılar sonucunda Adıyaman İl Başkanlığı Kongresi'nin ülkücülerle ülkücü olmayanlar arasında bir mücadeleye dönüştürüldüğünü savunan Bozkurt, parti içerisinde ter dökenlerin delege yapılmadığını öne sürdü.

  "İYİ PARTİ, ADIYAMAN'DA KAYBETTİ"

  Adil olmayan kongre sonucunda Koray Aydın ve onun hizipçi askerlerinin binde 2'lik oyunun, kendisinin yüzde 12'lik oyuna karşı galip geldiğini ileri süren Bozkurt, "Böylece Koray Aydın, kendi uzun vadeli planının Adıyaman bölümünü başarıyla tamamlamış oldu. Kağıt üzerinde kongreyi o aldı fakat gerçekte İyi Parti Adıyaman'da kaybetti." ifadesini kullandı.

  BOZKURT'UN DİLEKÇESİ

  24 Haziran 2018 Genel Seçimleri'nde Adıyaman'dan İyi Parti milletvekili adayı olduğunu ancak seçilemediğini hatırlatan Bozkurt, dilekçesinde şunları kaydetti:

  "Sayın Genel Başkanım, ben Adıyaman'da 200 bin nüfuslu büyük bir aşiretin önde gelen bir üyesiyim. Bu büyük ailenin içinde ülkücü yok denecek kadar azdır ama Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün ilke ve inkılaplarına bağlı bir topluluktur. Benim milliyetçi kimliğim de buradan kaynaklanmaktadır.

  Adıyaman il kongresinde teşkilat başkanının güdümündeki binde 2'lik bir oyun, yüzde 12'lik oyu, kağıt üzerinde yenmiş olması hayal kırıklığına sebep olmuştur. Partiye oy vermeyenler delege yapılırken, parti için çalışan, ter döken insanlar delege yapılmamıştır. Bu insanların hakları teşkilat başkanı tarafından organize edilen bir kumpas sonucunda ben ve arkadaşlarımda güvensizlik oluşturmuş, partiyle ilişkimin devam etmesi durumunda ise artık benimle birlikte hareket etmeyeceklerini haykırmışlardır."

  İSTİFASINI DUYURDU

  Bozkurt, bu çerçevede kurucusu olduğu İyi Parti ve kurucu üyelikten istifa ettiğini vurguladı.

  İyi Parti Milletvekili Mahmut Bozkurt istifa etti #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir