İzmir halkı hastanelere hücum etti

İzmir halkı hastanelere hücum etti

Terör örgütü PKK'nın düzenlediği hain saldırıda yaralanan 11 askerin Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi, Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma ve Menemen Devlet hastanelerinde tedavisi sürüyor.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Yaralı askerlerden Hasan Furkan Özman EÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümü'nde ameliyata alınırken, yaralı askerler için adeta seferber olan İzmirliler EÜ Tıp Fakültesi'ndeki 6 yaralı askere kan vermek için hastaneye geldi. Radyo Kampus, Ege ve twitter-facebook gibi sosyal medya ağlarından yapılan kan ihtiyacı duyurularının da etkisiyle hastaneye gelen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

KAN SIKINTISI KALMADI

Yaralı askerlerin tedavisinde kan sıkıntısı yaşanmaması için alarma geçen Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürlüğü yöneticileri de, Güvenli Kan Temini Programı çerçevesinde olağanüstü durumlar için ayrılan 'kritik kan stokundan' hastanelere kan gönderdi. Müdürlük görevlileri, saat 11.30'a kadar ek kan transferi yaptı. Türk Kızılayı Ege Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök, yaralı askerlerin kan ihtiyacının karşılanması için hemen harekete geçtiklerini, kan sıkıntısı olmadığını açıkladı.