Euro
15.2112
-0.40%
Dolar
13.4358
-0.27%
Altın
794.46
0.11%
Borsa
1943
-3.37%
Bitcoin
467.627
-5.28%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  İzmir'de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal

  İzmir'de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal

  İzmir Kordon'da deniz 50 cm yükseldi, sahil kısmındaki kafeleri su bastı. Vatandaşlar önlem almayan CHP'li belediyeye oldukça tepkili.
  • AA
  • 18.01.2018 - 10:34

  Sabah saatlerinden itibaren İzmir'de etkili olan fırtına yaşamı olumsuz etkiliyor.

  HER YERİ SU BASTI

  Denizin taşması sonucu 1. Kordon, Gündoğdu Meydanı, Cumhuriyet Bulvarı'nda su taşkınları oluştu.

  ESNAF İSYANDA

  Yaşananlara tepki gösteren İzmir esnafı, "Böyle belediye mi olur Allah aşkına. İzmir'in hali böyle mi olur? İnsan bir set çeker. Her sene aynı. İnsan bir tedbir alır yahu. Bu kadar vergiler, paralar ne oluyor." ifadelerini kullandı.

  İzmir'de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal GALERİ

  İzmir de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal #1

  Kordon, Venedik oldu VİDEO

  Birçok mağazayı su basarken iş yeri sahipleri suyun içeriye girmemesi için bariyerle önlem aldı. Kimi iş yeri sahipleri ise ellerindeki fırçalarla işletmelerindeki suyu tahliye etmeye çalıştı.

  İzmir de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal #2

  AĞAÇ DEVRİLDİ

  Araçların ve vatandaşların ulaşımda güçlük çekmesine neden olan fırtınada Narlıdere ilçesi Ufuk Mahallesi'ndeki bir aracın üzerine ağaç devrildi.

  İtfaiye ekiplerinin yardımıyla kaldırılan ağaç, araçta hasara neden oldu.

  Fırtına, deniz ulaşımının da aksamasına neden oldu.

  İzmir de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal #3

  ARABALI VAPUR SEFERLERİ İPTAL

  Kentteki yolcu ve arabalı vapur seferleri iptal edildi.

  İzmir de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal #4

  DALGALARIN BOYU 4 METREYE ULAŞTI

  İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sabah 04.40'tan itibaren etkili olan fırtınanın şiddetinin, İzmir Meteoroloji Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre 103,3 kilometreye kadar yükseldiği, rüzgarın şiddetinin Konak ve Alsancak bölgesinde 71,6 kilometreyi bulduğu belirtildi.

  İzmir de fırtına: Deniz taştı, vapur seferleri iptal #5

  Fırtına nedeniyle denizin kabardığı, dalgaların 4 metreye kadar çıktığı ifade edilen açıklamada, sahil kesiminde daha yoğun hissedilen şiddetli lodos nedeniyle Narlıdere, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Balçova, Buca, Alsancak, Karşıyaka, Bornova, Gaziemir, Bayraklı ve Karataş'ta 11 ağacın devrildiği, yükselen denizin bazı bölgeleri su altında bıraktığı ifade edildi.

  Denizin aşırı yükselmesi nedeniyle Mavişehir Balıkçı Barınağı ile Konak ve Alsancak vapur iskelelerinde taşmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Şiddetli fırtına ve dalgalar nedeniyle, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın deniz tarafındaki yürüyüş şeridi ve ahşap iskelelerde hasar oluştu. 1. Kordon'da da dalgaların kuvvetiyle parke taşları söküldü. Gece boyunca İZSU ekipleri de seferber oldu. Lodos ve deniz yükselmesi nedeniyle, Karşıyaka bölgesinde yaşanan su taşkınına müdahale edildi."


  Görüş Bildir