Petrol
107.09
-1.85%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.500
0.15%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  İzmir’deki eğitim çileyle başladı İZLE

  İzmir’deki eğitim çileyle başladı İZLE

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu yeni toplu taşıma sistemi okulların açıldığı ilk gün çöktü. Zor duruma düşen şehir sakinleri buna isyan etti.
  • 15.09.2014 - 14:46

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu yeni sistemde yaşanan sıkıntı ilk ve orta seviyeli okul öğrencilerinin okula başlamasıyla iyice arttı.

  İzmir’de sabah işe gitmek isteyenler, okulların açılmasıyla birlikte toplu ulaşım araçlarında izdiham yaşadı.

  İzmir’deki eğitim çileyle başladı İZLE #1

  OTOBÜS SEFERLERİNİ AZALTAN BELEDİYEYE TEPKİ

  Halkapınar Aktarma Merkezi’nde metro ve otobüs kullananlar uzun kuyruklar oluşturdu. Metro trenleri yine sabah saatlerinde tıklım tıklım doldu. Otobüs sayısını azaltan büyükşehir belediyesine tepki gösteren vatandaşlar, yaşadıkları duruma isyan etti.

  İzmir’deki eğitim çileyle başladı İZLE

  İzmirliler, tepkilerini şu sözlerle aktardı:

  "HER GÜN BU REZİLLİĞİ ÇEKİYORUZ"

  "Düzenli otobüs seferlerini daha sık yapsınlar. Metro da böyle otobüsler de böyle. İyi bir çözüm istiyoruz. Aktarmalarla metro birleşince yoğunluk arttı. Seferleri sıkılaştırsınlar, bir çözüm bulsunlar. Biz her gün bu ulaşım araçlarını kullanıyoruz. Okullar da açılınca daha sık sorun yaşıyoruz. Her gün böyle burası. Hep sıra ve kuyruk var. Ama bir ufacık araba var. Bütün şoförlerle kavga ediyoruz, suçlu olan biz oluyoruz. Her gün bu rezilliği çekiyoruz. Metroda sıkışıklıksa inanılmaz bir rezillik, herkes birbirine giriyor. Sabahleyin metroya üst üste biniyoruz. Bu sabah saat 9’a kadar sürüyor. Bundan 3-4 hafta önce bu kadar değildi.

  İzmir’deki eğitim çileyle başladı İZLE #2

  "SEÇİMDEN SONRA BÖYLE OLDU"

  Bu belediye kazandıktan sonra böyle oluyor. Kime sorarsanız sorun seçimden sonra böyle oldu. Biz de bunu anlamış değiliz. Önünde kadın oluyor bazen. Diyorlar niye ittirdin. Arkamızda 30 kişi oluyor onlar ittiriyor. Biz ne yapalım. Kadın tabi anlamaz. Çoluk çocuk ezilecek içeride.

  İzmir’deki eğitim çileyle başladı İZLE #3

  "CHP'YE OY VERDİĞİMİZE PİŞMANIZ"

  CHP’ye, Aziz Kocaoğlu’na oy verdiğimize pişmanız. Yeni getirdiği sistem hem çocukları hem bizi rezil etti. Metro ve İZBAN binilecek gibi değil. Benim çocuğumun Buca’dan Bornova’ya dört vasıta değiştirmesi gerekiyor. Bakalım bugün neler yaşayacağız, belli değil.”

  Öğrenciler de sistemin düzeltilmesi için büyükşehir yetkililerine çağrıda bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir