Euro
15.2254
-0.50%
Dolar
13.4992
-0.06%
Altın
799.8690
-0.08%
Borsa
1942
1.69%
Bitcoin
500.505
8.10%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Kaçakları taşıyan teknenin kaptanı denize atlayıp kaçtı

  Bodrum'dan Yunanistan'ın Kos Adası'na kaçmak isteyen 3'ü çocuk 56 Suriyeliyi taşıyan teknenin kaptanı, denize atlayarak kaçtı.
  • 12.11.2014 - 16:24
  Kaçakları taşıyan teknenin kaptanı denize atlayıp kaçtı

  Kaçakları taşıyan teknenin kaptanı denize atlayıp kaçtı #1

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde devriye görevi yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 101 nolu botu, saat 06.00 sıralarında Gümbet’teki İnceburun mevkiinde içinde kaçakların bulunduğu bir tekne olduğunu fark etti.

  KAPTAN DENİZE ATLAYIP KAÇTI

  Kıyıya yaklaşık 200 metre uzaklıktaki 14 metrelik teknenin içinde Yunanistan'ın Kos Adası'na gitmekte olan 3'ü çocuk, 6'sı kadın toplam 56 kaçak bulunuyordu. Kaçaklar, teknenin kaptanının 200 metre açıldıktan sonra denize atlayarak kaçması sonucu mahsur kalmıştı.

  DENİZİN ORTASINDA MAHSUR KALDILAR

  Kaçakların kaptana kendilerini Yunanistan'a götürmeleri için kişi başı 3'er bin euro ödedikleri belirtildi. İki gündür Bodrum'da ormanlık alanda bekletildikleri öğrenilen kaçaklardan bazısı yakalanmalarına rağmen aşırı yorgunluktan uyumaya devam ederken, bazısı da zafer işareti yaparak "Dönüş yok. Eninde sonunda bu yolda kurtulacak ya da öleceğiz" dedi.

  "PARAYI KAPTANA VERDİK"

  Suriye'nin Halep şehrinden eşi ve çocuğuyla yaklaşık iki haftadır yollarda olduğunu söyleyen kaçaklardan ilkokul öğretmeni Hamad Kansuri (34), "Memleketimizde neyimiz varsa hepsini sattık. Yunan adaları üzerinden İtalya'daki akrabalarımızın yanına gidecektik. Hayat yolunda feci şekilde kandırıldık. Kişi başına 3'er bin euro'nun yanında, bizi sağ salim götürmesi için aramızda topladığımız fazladan bir miktar parayı da kaptana verdik. Ancak o kaçmayı tercih etti" diye konuştu.

  Kaçakları taşıyan teknenin kaptanı denize atlayıp kaçtı #2

  KAÇAN KAPTAN ARANIYOR

  Bodrum Limanı'na getirilen kaçaklar, işlemlerinin ardından Bodrum İlçe Emniyet Yabancılar Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Teknenin kaçan kaptanı ise aranıyor.

  Kaçakları taşıyan teknenin kaptanı denize atlayıp kaçtı #3


  Görüş Bildir