Petrol
110.16
0.96%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
491.006
4.64%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C

  Kadir Topbaş'tan İstanbul'un 4 ilçesine meydan müjdesi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş, Üsküdar, Bakırköy ve Kadıköy'e meydan müjdesi verdi.
  • 12.08.2014 - 11:09
  Kadir Topbaş'tan İstanbul'un 4 ilçesine meydan müjdesi

  Kadir Topbaş tan İstanbul un 4 ilçesine meydan müjdesi #1

  3. kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Kadir Topbaş'ın yeni ve son dönemi, İstanbul'un çehresinin değiştiği projelerin yapıldığı dönem olacak.

  YAYALAŞTIRMA PROJESİ

  Yenişafak'ın haberine göre; İstanbul trafiğini rahatlatıp şehirde yayalaştırılmış alanların artırılmasını amaçladıklarını sık sık dile getiren Topbaş'ın çılgın projesi niteliğinde olan çalışmalardan biri Unkapanı Tüp Geçit Tüneli'yken bir diğeri ise İstanbul'un gökdelenler bölgesinin başından sonuna kadar giden Büyükdere Caddesi'nin Zincirlikuyu Mezarlığı ile Gültepe Altgeçidi arasında kalan bölümün yer altına alınması. Yaklaşık 900 metrelik alanın yer altına alınmasıyla 40 bin metrekare civarında bir alan yayalaşmış olacak. Bu alan üzerinde yeşil alanlar, yürüyüş alanları ve sosyal alanlar yer alacak.

  4 YENİ PARK VE MEYDAN

  Topbaş'ın diğer meydan ve park projeleri ise İstanbul'a yeni bir görüntü kazandıracak. Bunların başında ise Üsküdar, Beşiktaş, Bakırköy ve Karaköy sahil parkları geliyor. Üsküdar'ın karşı komşusu Beşiktaş'a da yeni meydan gelecek. Deniz kenarında yapılacak bir diğer park ise projesi daha önce açıklanan Kadıköy sahil meydanı olacak. Üsküdar'daki inşaat çalışmalarının 2015'te son bulması ve Üsküdar Belediyesi'nin Çavuşbaşı'ndaki yeni binasına taşınmasıyla meydan yeni görünümüne kavuşacak.

  Kadir Topbaş tan İstanbul un 4 ilçesine meydan müjdesi #2

  BEYAZIT DAHA YEŞİL OLACAK

  Topbaş'ın diğer sahil ve meydan düzenlemeleri ise Karaköy ve Bakırköy'de gerçekleşecek. Bakırköy Özgürlük Meydanı yenilenecek, yer altı otoparkları ile rahatlayacak. Meydan da ayrıca bir amfi tiyatro yer alacak. Karaköy sahil projesi ise Karaköy İskelesi'nin bulunduğu Galata Köprüsü ve Galataport arasındaki alanda hayata geçecek ve daha geniş yürüme alanları ile yeşil alanlardan oluşacak. Yeni Beyazıt Meydanı daha yeşil olacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir