Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
417.500
2.55%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Kahraman şoföre çeyrek altın

  Türkiye'nin konuştuğu kahraman otobüs şoförüne ödül olarak çeyrek altın verildi.
  • 12.04.2012 - 19:13
  Kahraman şoföre çeyrek altın

  Kahraman şoföre çeyrek altın #1

  Tekirdağ'da, şoförlüğünü yaptığı özel halk otobüsüne binen eli silahlı kişinin tehditlerine karşı koyan ve otobüsün kaçırılmasına engelleyen evli 1 çocuk babası 26 yaşındaki Serkan Yıldırım, bu cesaretinden dolayı çalıştığı şirket ve Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi. Polis, otobüsün içindeki sesli güvenlik kamerası görüntü kayıtlarından kar maskeli kişinin elindeki tabancanın oyuncak olduğunu belirledi.

  "TÜM ARAÇLARIMIZ İZLENİYOR"

  Yaşanan bu olayın ardından Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç otobüs şoförü Serkan Yıldırım'ı makamına kabul etti. Tekirdağ'da çalışan tüm özel halk otobüslerinin güvenlik kameraları ile izlendiğini belirten Dalgıç, "Serkan Yıldırım'ı cesaretinden dolayı tebrik ediyoruz. Bu Tekirdağ halkının ne kadar güvende olduğunun bir göstergesidir. Tüm araçlarımız bu şekilde izleniyor. Ben arkadaşımızı gösterdiğini cesaretten dolayı kutluyorum"dedi. Ardından çeyrek altın ve kravat hediye etti.

  "YAKALANMASINI İSTİYORUM"

  Tekirdağ özel halk otobüslerinde iki yıldır çalıştığını anlatan Serkan Yıldırım ise silahtan korkmadığını söyledi. Silahın oyuncak olduğunu anlamadığını belirten Yıldırım o anları şöyle anlattı: "Servis için yeni sanayi sitesinde beklerken biri otobüse vurdu. Ben de dışarıda üşüdü diyerek içeri aldım. Silahı çıkardı ve ışıkları söndürmemi istedi. Daha sonra otobüsü sürmemi istedi. Silahı görünce pek korkmadım ama söylediklerini de yapmadım. Aramızda bir iki dakika tartışma yaşandı. Daha sonra da istediklerini yapmadığım için otobüsten inip kaçtı. Ben de hemen polisi aradım. Televizyonlarda haberi izleyenler servise çıktığımda beni tebrik ederek kutladılar. Biran önce bu kişinin yakalanmasını istiyorum."

  Polis, otobüsü kaçırmaya çalışan şüphelinin kimlik bilgilerini tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir