Euro
8.9542
-1.14%
Dolar
7.3934
-0.96%
Altın
443.48
0.4%
Borsa
1.569
0.28%
Bitcoin
256.300
-8.06%
4ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 4 C

  Burdur'un antik kenti Sagalassos'da kar altında tarih gezisi

  Burdur'un Ağlasun ilçesinde, aşkların ve imparatorların şehri olarak bilinen Sagalassos Antik Kenti, yaz aylarında olduğu gibi kış mevsiminde de doğa, tarih ve fotoğraf tutkunlarının gözdesi oluyor.
  • DHA
  • 16.02.2019 - 10:53
  Burdur'un antik kenti Sagalassos'da kar altında tarih gezisi

  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Sagalassos Antik Kenti; Antoninler Çeşmesi, agoraları, Roma hamamları, Macellum yapısı, Heroon yapısı, kütüphanesi ve yaklaşık 9 bin kişilik tiyatrosuyla göz kamaştırıyor. Antik kentin karla kaplı görüntüsü ise ziyaretçi çekmeye devam ediyor. Denizden 1700 metre yükseklikteki antik kent, hafta sonları Antalyalı doğa, tarih ve fotoğraf tutkunlarının tercihi oluyor.

  12 AY TURİZME AÇIK

  Profesyonel rehber ve dağcı Cuma Gök, kış aylarında Sagalassos Antik Kenti'ne yapılan günübirlik gezilere çok fazla ilgi gösterildiğini belirterek, “Ziyaretçilerimizi yaklaşık 80 kişiyle sınırlıyoruz. 12 ay turizme açık bir bölge ama ziyaretçilerimiz özellikle kış aylarını tercih ediyor. Bunun nedeni ise kentin kar altındaki halinin büyüleyici oluşu." dedi.Burdur un antik kenti Sagalassos da kar altında tarih gezisi #1

  İKİ YÜRÜYÜŞ PARKURU

  Cuma Gök, antik kentte biri 10, diğeri 12 kilometre olan iki yürüyüş parkuru bulunduğuna da dikkat çekerek, “10 kilometre olan parkur, hemen her yaşta ziyaretçinin yürüyebileceği bir parkur. 12 kilometrelik parkur biraz daha tırmanış isteyen, iniş, çıkışı fazla olan bir parkur." diye konuştu.

  Burdur un antik kenti Sagalassos da kar altında tarih gezisi #2
  Gök, antik kentin Antalya'ya 110 kilometre uzaklıkta bulunduğunu da belirterek, “Bu da Antalyalılar için bir avantaj. Dolayısıyla Sagalassos turlarımıza büyük ilgi var." ifadelerini kullandı.

  Burdur un antik kenti Sagalassos da kar altında tarih gezisi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir