Petrol
84.45
-0.49%
Euro
17.781
0.51%
Dolar
18.5032
0.30%
Altın
963.53
-0.25%
Borsa
3268
0.06%
Bitcoin
354.423
-5.82%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Karakol maketi üzerinde plan yapan PKK'lılar öldürüldü

  Tunceli'de 5 yıl önce karakol basıp 7 askeri şehit eden 20 PKK'lının tamamı öldürüldü.
  • 10.06.2012 - 08:54
  Karakol maketi üzerinde plan yapan PKK'lılar öldürüldü

  Karakol maketi üzerinde plan yapan PKK lılar öldürüldü #1

  Tunceli'de Karakola erzak götüren aracı çalıp baskın düzenleyen 20 kişilik terörist grubu, 5 yıl içinde düzenlenen çeşitli baskında öldürüldü. Geçen yıl Hakkari'de öldürülen terörist grubun elebaşının üzerinden, karakolun ve saldırının planları bulundu. Teröristler saldırı öncesi planlarını da fotoğraflamışlar.

  KARAKOL MAKETİ ÜZERİNDE SALDIRI PLANI

  Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kocatepe Jandarma Karakolu'nu 4 Haziran 2007'de saati basarak 7 askeri şehit eden teröristlerin tamamı kimlikleri tespit edildi ve 5 yıl içinde düzenlenen baskınlarda tamamı öldürüldü. Emniyet güçlerinin tespitine göre, karakola erzak götüren aracı çalarak Truva atı saldırısı yapan teröristlerden geçen yıl Hakkari Kazan Vadisinde öldürülen Mizbah Ezer'in üzerinden çıkan fotoğraf, döküman ve saldırıyla ilgili rapor, askerlerin yemek saatinde yapılan saldırının detaylarını da ortaya koydu. Grubun elebaşı olan Mizbah Ezer'in üzerindeki flash bellekte bulunan rapora göre PKK'lı grup 3 ay boyunca keşifte bulunmuş. 20 kişilik terörist grubu, saldırı planını ise fotoğraflarını çektikleri karakolun maketi üzerinden yapmışlar. Bir başka fotoğraf karesinde ise erzak minibüsünün saldırıdan 6 gün önce nizamiyeden karakola giriş yaparken fotoğrafı yer alıyor. Çatışma anıysa yaklaşık 1 kilometre uzaklıktan yine PKK'lı teröristlerce fotoğraflanmış.

  Foto Galeri için tıklayın...

  4 BİN 800 PKK'LI ARANIYOR

  Aralarında Murat Karayılan ve Dr. Bahoz Erdal Kod adlı Fehman Hüseyin gibi örgüt yöneticilerinin de aralarında bulunduğu teröristler, PKK"nın her türlü eyleminden sorumlu tutuluyor ve arananlar listesinin ilk sıralarında yer alıyorlar. Devletin elinde, PKK saflarında oldukları belirlenen yaklaşık 4 bin 800 kişilik bir liste bulunuyor. Bunların tamamı arananlar listesinde yer alıyor. İstihbarat birimlerinin tespitine göre şehir merkezlerindeki bağlantıları ile birlikte ortalama 5 bin kişi arananlar listesinde bulunuyor.

  ÖLDÜRÜLEN PKK'LILAR HAKKINDA ARAMA EMRİ VARDI

  "Brusk Amed" kod adlı Mizbah Ezer hakkında Erzurum ve Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılıklarınca 9 silahlı ve bombalı eyleme katılmak suçundan yakalama emri bulunuyordu. Ezer, 2005-2010 arasında PKK'nın sözde "Dersim Saha Komutanlığı" diye adlandırdığı Tunceli ve Karadeniz kırsalında faaliyetinde faliyet gösterdikten sonra Hakkari sorumlusu yapılmıştı.


  Görüş Bildir