Euro
15.2898
0.31%
Dolar
13.5936
0.87%
Altın
794.1660
-0.87%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
512.187
1.79%
-1ºC
İstanbul
Bulutlu -1 C

  Karamürsel'de tesettür plajı

  Ereğli Sahili'ndeki plajın izinsiz olarak paravanla kapatılmasına tepkiler sürüyor.
  • 26.08.2012 - 18:11
  Karamürsel'de tesettür plajı

  Karamürsel de tesettür plajı #1

  Karamürsel'in Ereğli Sahili'ndeki plajın kadınlar için özel bir paravanla kapatılmasına tepkiler sürüyor.

  "BERLİN DUVARI 2012"

  Sahilde yazlığı bulunanlar bu uygulamadan vazgeçilmesi için imza toplayıp yürüyüş yaptı. Yıllardır denize girdikleri plajı kapatan paravana "Berlin Duvarı 2012" adını takan yazlıkçılar, artık plajı kullanamamaktan yakınıyor.

  Ereğli sahilinde yazlığı bulunanlardan Kocaeli merkez vaizlerinden Ali Cebir de plajın tesettürlü kadınlar için paravanla kapatılmasının uygun olmadığını söyledi.

  Karamürsel de tesettür plajı #2

  "DUVAR ÖRMEYE GEREK YOKTU"

  Paravanla kapatmak yerine soyunma kabinlerinin artırılıp tesettürlü kadınları yardımcı olunabileceğini söyleyen vaiz Ali Cebir, "Çünkü kapalı olup denize girmek isteyenler, zaten ona uygun giyinip denize giriyor. Ama açık olup denize girenler de mayo ya da bikinisini giyiyor. Böyle bir ayrımın yapılmasına gerek yok. Bu zaten bir tercih meselesi. Duvar örmeye gerek yoktu" dedi.

  Karamürsel de tesettür plajı #3

  TESETTÜRLÜ KADINLAR DA KARŞI

  Vaiz Ali Cebir'in eşi Ayşe Cebir de tesettürlü bir kadın olarak bu duvara karşı olduğunu söyledi. Kadınlar için özel plaj yapılabileceğini ancak onun burası olmadığını kaydeden Ayşe Cebir, "Bir çok kişinin hakkını gasp ederek, birilerine öncelik tanınmamalı. Bu durum anlaşılması zor bir durum. Bakın biz yazlık sahibiyiz, ama ben artık eşimle ya da oğlumla denize giremiyorum. Yazlığımın önündeki plajı kullanamaz hale geldik" diye konuştu.


  Görüş Bildir