Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
560.397
-1.83%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C

  Yazar Asım Gültekin hayatını kaybetti

  Gazeteci yazar Asım Gültekin'in, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği öğrenildi.
  • AA
  • 22.07.2020 - 21:09
  Yazar Asım Gültekin hayatını kaybetti

  Gazeteci, yazar ve eğitmen, aynı zamanda Dil Evi Etimoloji Topluluğu Başkanı olan, bugüne kadar birçok kültürel çalışmaya imza atan ve uzun yıllar Türkiye Dergiler Birliği'nin başkanlığını üstlenen Asım Gültekin, Yalova'daki evinde kalp krizi sonucu 45 yaşında hayatını kaybetti.

  Gültekin, evli ve 2 çocuk babasıydı.

  İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gültekin'in vefat haberini aldığını ve üzüldüğünü dile getirerek, "Güzel adamdı. Zor zamanlarda ağır yükler yüklenmiş, gerçek bir dava adamıydı. Buralıydı. Kültürümüzü sevdi, sevdirdi. Mekanı cennet olsun. Ailesinin, dostlarının ve talebelerinin başı sağolsun." ifadelerini kullandı.

  ASIM GÜLTEKİN KİMDİR?

  Amasya'nın Taşova ilçesinde 1975'te dünyaya gelen Asım Gültekin, lise öğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Gültekin, bugüne kadar birçok derginin yayın hayatına başlamasına öncülük etti.

  Aralarında "Yörünge", "Yedi İklim", "Yeni Şafak", "Sağduyu", "Milli Gazete", "Vakit", "Şehrengiz", "Düş Çınarı", "Kırklar", "Gerçek Hayat", "Genç" ve "Yörünge"nin bulunduğu birçok yayında yazıları yayınlanan Asım Gültekin ayrıca yüzlerce seminer ve konferans verdi.

  Farklı illerdeki okullarda edebiyat öğretmenliği de yapan Gültekin, 2008'de yılın öğretmeni seçilmişti. Gültekin, Karar Gazetesi'nde yazılar kaleme alıyordu.

  Yazar Asım Gültekin hayatını kaybetti #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir