Petrol
96.78
-1.40%
Euro
18.4019
0.01%
Dolar
17.9598
0.15%
Altın
1.033
-0.60%
Borsa
2865
0.03%
Bitcoin
433.887
-3.07%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Kardeş Öksüz: Cezaevinde abimin ismiyle çağırıyorlar

  Kardeş Öksüz: Cezaevinde abimin ismiyle çağırıyorlar

  FETÖ'nün darbe girişiminin kritik ismi Adil Öksüz'ün kardeşi cezaevinde abisinin ismiyle çağırılmaktan muzdarip.
  • DHA
  • 09.08.2017 - 21:28

  9'u tutuklu, 1'i firari 16 akademisyenin Karabük Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Firari sanık Halil İbrahim Demirci dışında tüm sanıklar duruşmada hazır bulundu.

  "ADİL ÖKSÜZ'LE BAYRAMDAN BAYRAMA GÖRÜŞÜYORDUM"

  'Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan haklarında 5-10 yıl hapis cezası istenen sanıklardan Yard.Doç.Dr. Ahmet Öksüz, ağabeyi Adil Öksüz'ü hiçbir zaman mahkemede korumadığını belirterek, ''Aynı soyadı taşımamak için de soyadı değişikliği için mahkemeye başvuru yaptım. Ağabeyimle 15 Temmuz öncesi 27 Mart'ta baldızımın düğününde görüştüm. Ondan sonra ne yüz yüze ne de telefonda görüştüm. Son 7 sene içerisinde ağabeyimle telefonla görüşmem bir elin parmağını geçmez. Ağabeyimle ancak babamın evinde bayramdan bayrama tesadüfen görüşüyordum. Onun dışında ağabeyimle ne yüz yüze ne de telefonla görüşmüyorum. Adresim sabit ve kaçma şüphem yok. Eğer ben kaçmak isteseydim diğer 2 kardeşim gibi ben de kaçabilirdim. Dolayısıyla ben vatanıma, milletime ve yasalara karşı herhangi bir illegal bir iş yapmadım." dedi.

  Kardeş Öksüz: Cezaevinde abimin ismiyle çağırıyorlar #1

  "BENİ ADİL ÖKSÜZ DİYE ÇAĞIRIYORLAR"

  Mağdur olduğunu söyleyen Öksüz, "Cezaevine avukatım geldiği zaman beni 'Adil Öksüz' diye çağırıyorlar. Sağlığımla ilgili iğne olmaya gideceğim zaman 'Adil Öksüz' diye çağırıyorlar. Hastanede bana 'Adil Öksüz' diye hitap ediyorlar. Adli heyet raporunda heyet başkanı bana bizzat 'Adil Öksüz' diye hitap ediyor. Burada da en büyük sıkıntım Adil Öksüz'dür. Ben Ahmet Öksüz olarak yargılanmak istiyorum. Adil Öksüz ile kardeş olma iradesi bana ait değil. Benim bu kişi ile bir irtibatım yok. Mehmet Dişli, FETÖ'cülükten yargılanıyor. Mehmet Dişli'nin kardeşinin AK Parti'de önemli bir görevi var. Dolayısıyla aynı aileden olmak, kardeş olmak aynı suçu işliyor olmak anlamına gelmez. Hukukumuzda suçun şahsiliği vardır. Bu hususa dikkat edilmesini arz ediyorum." diye konuştu.

  Kardeş Öksüz: Cezaevinde abimin ismiyle çağırıyorlar #2

  "ORTOPEDİK YATAK TALEBİMİ REDDETTİLER"

  6 aydır bel fıtığı rahatsızlığı bulunduğunu, ortopedik yatak istediğini, ancak cezaevi yönetiminin vermediğini söyleyen Öksüz, "Suçsuz olduğuma inanıyorum. Beraatimi talep ediyorum. Kefaletle dahi olsa tahliyemi talep ediyorum." dedi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Cahid Özdeveci, Erdal Biber ve Seymen Kahraman'ın tahliye edilmesine, Ahmet Öksüz ve diğer tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir