Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
586.607
-1.58%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye'ye getirildi

  Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye'ye getirildi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, kayıp Astsubay Özgür Örs'ün Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.
  • 05.01.2015 - 19:38

  astsubay

  Başbakan Davutoğlu, Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayın yurda getirildiğini bildirdi.

  Başbakan Davutoğlu, Twitter hesabından, Suriye sınırında görev yapan bir astsubaydan haber alınamamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

  MİT OPERASYONUYLA KURTARILDI

  Davutoğlu, açıklamasında, "Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayımızı az önce ülkemize getirdik. MİT'in başarılı operasyonuyla yuvasına dönmekte olan askerimize, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Astsubayımızın ülkemize dönüşü nedeniyle milletimizin gözü aydın" ifadesini kullandı.

  Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye'ye getirildi İZLE

  SORUŞTURMA YAPILACAK

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç da Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin soruları üzerine "Bugüne kadar çok başarılı operasyonlarla yüzümüzü güldüren ve kendi görevini çok iyi bir şekilde yapan Milli İstihbarat Teşkilatımız, kıtasından bir süre ayrılan ve kendisinden haber alınamayan, irtibat kesilmiş bulunan Piyade Kıdemli Çavuş Özgür Örs'ü buldu, getirdi" dedi.

  Bülent Arınç, "Elbette bir soruşturma yapılacaktır. Kendisinin vereceği bilgiler dahilinde bu irtibat kesilme olayının ne şekilde olduğu, kimler tarafından olduğu, nasıl cereyan ettiği konularını hep beraber öğrenmiş olacağız zamanı geldiğinde" diye konuştu.Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye ye getirildi #2

  4 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU

  Kilis'teki sınır karakolunun komutanı Özgür Örs adlı astsubaydan, kaçakçıların peşinden gittiği perşembe gününden bu yana haber alınamıyordu. IŞİD'in, son bir ayda sınırı geçmeye çalışan 70 kişiyi yakalayan astsubayı, özellikle kaçırdığı iddia edilmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir