Petrol
103.81
1.01%
Euro
17.4351
-0.19%
Dolar
17.0235
0.29%
Altın
967.05
0.44%
Borsa
2371
1.46%
Bitcoin
342.055
0.36%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Kaymakamı şehit eden hainler tespit edildi

  Kaymakamı şehit eden hainler tespit edildi

  Mardin’in Derik İlçe Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’e yönelik düzenlenen hain saldırıda 71 kişi gözaltına alındı.
  • Ajanslar
  • 15.11.2016 - 14:59

  Mardin Valisi Mustafa Yaman, "Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit edilmesiyle ilgili şu ana kadar 20'si kamu görevlisi 71 kişi gözaltına alındı. Bomba belediye personelince patlatıldı. Bomba kaymakamlığa kargo ile getirildi" dedi.

  İşte soruşturmanın detayları;

  Mardin’de Derik Kaymakamı Safitürk’ün şehit olduğu 10 Kasım’daki hain saldırıda kullanılan bombanın, kaymakamlıkta yazı işleri müdürü olarak çalışan T.E. tarafından İstanbul’dan getirtildiği ve yeğeni de olan Yazı İşleri Şefi Ş.M. tarafından odaya yerleştirildiği tespit edildi.

  İSTANBUL'DA YAKALANDI

  Safitürk için düzenlenen cenaze törenine katılan ve polis kamerasına ‘gözyaşı dökerken’ yakalanan yazı işleri müdürü T.E. İstanbul’da gözaltına alındı.

  Kaymakamı şehit eden hainler tespit edildi #1

  ODAYA BOMBAYI Ş.M YERLEŞTİRDİ

  Hain saldırıdan iki gün önce yani 8 Kasım’da Ş.M, kimliğini verdiği personel aracılığıyla Yazı işleri Müdürü T.E.’nin İstanbul’dan getirttiği kargoyu kaymakamlığa getirtti. Paketten bombayı çıkaran Ş.M., odaya birilerinin gelmesini önlemek için tuvaletin yanında beklettiği görevliye, “içeriye kimseyi aldırmaması” talimatını verdikten sonra Kaymakam Safitürk’ün odasına girip bombayı yerleştirdi. Ş.M., daha sonra ise hain planı kurduğu görevlilerle bir araya gelip patlamanın ardından evlerine gitmeleri talimatını verdi.

  Kaymakamı şehit eden hainler tespit edildi VİDEO

  KUMANDAYI ZABITA AMİRİNE VERDİ

  Şüpheliler sorgularında, olay günü Yazı İşleri Müdürü T.E’nin Derik Belediyesi Zabıta Amiri V.E’ye bir kağıt içerisinde kumandaya benzer bir şey verdiğini gördüklerini, ardından patlamanın meydana geldiğini söyledi.

  Kaymakamı şehit eden hainler tespit edildi #2

  KARDEŞİ ORTAYA ÇIKMASIN DİYE SOYADINI DEĞİŞTİRMİŞ

  Bombayı odaya yerleştiren Yazı İşleri Şefi Ş.M’nin Diyarbakır’da 3 ton patlayıcının bulunduğu araçta yakalanan PKK’lı terörist Ozan Çelik’in kardeşi olduğu, bu nedenle soyadını değiştirdiği bildirildi.

  Kaymakamı şehit eden hainler tespit edildi #3

  Şehit kaymakamın babası: Vatan uğrunda ölen varsa vatandır VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir