Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.891
-1.76%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Kayseri'de bisikletliler sokakta

  Kayseri'de bisikletliler sokakta

  Hayvanseverler, bisikletleriyle sokak hayvanları için beslenme noktalarına mama ve su bıraktı.
  • AA
  • 24.03.2019 - 14:40

  Kayseri Hayvan Hakları Koruma Derneği ve Kayseri Bisikletliler Derneği tarafından organize edilen, sponsorlarca desteklenen etkinliğe, her yaş ve meslek grubundan katılan hayvanseverler, bir alışveriş merkezinin önünde toplandı.

  Kayseri Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Nilgün Uzel, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kentte hayvanlar konusunda duyarlılık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

  Kayseri de bisikletliler sokakta #1

  Sokak hayvanları için pedal çevirdiler VİDEO

  HAYVANLARLA İLGİLİ YAŞANAN SORUNLAR

  Derneği, Kayseri'de 2013 yılında kurduklarını aktaran Uzel, hayvanlarla ilgili yaşanan sorunlara değinerek, şunları kaydetti: "Kayseri'de vahşet olayını engelleyemedik. Daha dün bir vatandaş, arabasının arkasına köpeği bağlayıp bağına götürmeye çalışırken kameralara yakalandı. Gerekli işlemleri yaptık, köpeği barınağa aldırdık. Açıklaması şu, 'Arabamda yer yoktu, onun için köpeği arabanın arkasına bağlamak zorunda kaldım.' Hala hayvanları eşya gibi acı duymayan, hiçbir hissi, duygusu olmayan canlılar gibi görüyoruz maalesef. Bu konuda duyarlılık oluşturmak için bu tür çalışmalar yapmamız gerektiğini düşündük. Arkadaşlarımız bisikletlerle besleme yapacak."

  Kayseri de bisikletliler sokakta #2

  Etkinliğe katılan Ece Terzioğlu da özellikle son zamanlarda, bazı insanların hayvanlara karşı çok fazla zulüm yaptığı görüntülerle karşılaştıklarını belirtti.

  Bu konuda farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Terzioğlu, "Bu etkinliği, 'Ne kadar çok insan toplanırsa o kadar sesimizi duyururuz' diye düzenliyoruz. Hayvanları çok seviyoruz, onlara iyi ve güzel bakmalıyız. Çünkü bizden başka kimseleri yok." dedi.

  Kayseri de bisikletliler sokakta #3

  Etkinliğe katılan Millet İttifakı CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu da bu tür sosyal sorumluluk etkinliklerinin önem taşıdığını dile getirdi.

  Konuşmaların ardından bisikletlerine binen hayvanseverler, gece kar yağan ve soğuk hava koşullarının etkili olduğu kentte, sokak hayvanlarının aç kalmaması için önceden belinlenen beslenme noktalarına mama ve su bıraktı.

  Kayseri de bisikletliler sokakta #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir