Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.140
-0.40%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı

  Mardin Dargeçit Belediyesi, temizlik ve alt yapı çalışmalarına hız verirken, çocuklar için 4 gün içerisinde oyun parkı yaptı.
  • AA
  • 12.11.2016 - 20:06
  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı

  İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Mardin'in Dargeçit Belediyesi, temizlik ve alt yapı çalışmalarına hız verirken, çocuklar için 4 gün içerisinde oyun parkı oluşturdu.

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #1

  Dargeçit Belediyesinden yapılan açıklamada, ekiplerin çalışmasının çok yönlü sürdüğü, yapılan alt yapı çalışmalarının yanı sıra park ve bahçelerin yenilendiği bildirildi.

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #2

  Mahallelerde parke döşeme çalışmasının devam ettiği, trafik güvenliğinin sağlanabilmesi için işlek caddelerdeki farklı noktalara kasis yapıldığı kaydedilen açıklamada, bakımı yapılmayan ve kendi kaderine terk edilen Mıcır Safa, Seyit Hasan ve Siyamend Mezarlıklarının Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizlendiği belirtildi.

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #3

  Çalışmalar kapsamında Kısmetli ve Onur Taziye Evlerine vatandaşların talebi üzerine klima takıldığı aktarılan açıklamada, şunlara yer verildi: 'Öğrencilerin isteği üzerine Tepebaşı Mahallesi'ne 4 gün içerisinde oyun parkı yapılarak çocukların hizmetine sunuldu. Öğrenci ve velileri tarafından memnuniyetle karşılanan oyun parkına çocukların ilgisi yoğun. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleriyle esnaf denetiminde bulundu. Tarihi geçmiş ürünler toplanarak imha edildi. İlçede yol asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bazı mahallelerin sokaklarına parke taşı döşendi.'

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #4

  Açıklamada, belediye çalışanları tarafından engelli vatandaşların ziyaret edilerek ihtiyaçlarının karşılandığı da aktarıldı.Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #5

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #6

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #7

  Kayyum atanan Dargeçit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir