Kocaeli'de mezun olan Filistinli genç, İsrail saldırısında şehit oldu
İHA

İsrail'in Hamas baskınını bahane ederek Gazze'de başlattığı sivil katliamda 32 gün geride kaldı.

10 bine yakın Filistinlinin can verdiği saldırılarda, yitip giden hayatların her birinin ayrı bir hikayesi vara. Onlardan biri de lise eğitimini Türkiye'de tamamlayan Suheyl Abushaban.

Kocaeli'de uzun yıllar yaşayan ve Kartepe Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Filistinli Suheyl Abushaban, kısa bir süre önce ülkesine geri döndü. Ailesinin yanına giden Filistinli genç, İsrail saldırısında annesi ile birlikte hayatını kaybetti.

Mezuniyeti sonrası duygulandıran veda

Abushaban'ın okuldan mezun olduktan sonra öğretmenlerine, "Biz şehit olmaya gidiyoruz" dediği öğrenildi. Kartepe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Suheyl Abushaban için bugün gıyabi cenaze namazı kıldı. Arkadaşları ve öğretmenleri yaşanan kayıptan ötürü üzüntülü olduklarını dile getirdi.

Mezun olduğu liseden paylaşım

Kartepe Anadolu İmam Hatip Lisesi ,sosyal medyadan paylaştığı yazıda şu ifadelere yer verdi:

Kartepe Anadolu İmam Hatip Lisesi Filistin kökenli mezun öğrencimiz Suheyl Abushaban ve annesi, katil İsrail'in bombalarıyla şehit düşmüşlerdir. 'Hocam biz şehit olmaya gidiyoruz' diyerek ayrılmışlardı ve öyle de oldu. Mevla'm şehadetlerini kabul eylesin. Okulumuz öğrencileri ile öğle namazına müteakiben gıyabi cenaze namazı kılınmıştır. Rabbim geride kalan yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eylesin.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)