Koşarak sınava geldi, okul kapısında kağıdı boş çıktı
İHA

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Sınavı (AYT), saat 10.15 itibarıyla başladı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Beyazıt Kampüsü'nde sınava girmek için erken saatlerde gelmeye başlayan adaylar, kapıdaki görevliler tarafından kimlik ve sınav giriş kontrolü yapılmasının ardından koronavirüs tedbirleri kapsamında en az 1 metrelik sosyal mesafe kuralı uygulanarak sınava gireceği salona alındı.

ÖĞRENCİLERE SIK SIK UYARI YAPILDI

Girişte ellerini dezenfekte eden öğrencilere, maske dağıtıldı. Giriş için sırada bekleyen öğrencilere ve kampüs önünde duran ailelere, sosyal mesafeye uymaları yönünde güvenlik görevlileri tarafından sık sık uyarılar yapıldı.

Koşarak sınava geldi, okul kapısında kağıdı boş çıktı İZLE

OKUL KAPSINDA YERE DÜŞTÜ, SINAV BELGESİ YANINDA ÇIKMADI

Sınav başladıktan dakikalar sonra gelen bir genç, koşarken okul kapsında yere düştü. Görevliler tarafından yerden kaldırılarak içeri götürülen gencin yanına, sınava giriş belgesi yerine boş bir A-4 kağıdı aldığı görüldü.

Sınava giriş belgesi olmayan genç, okul kapısında geri çevrildi. Sınava alınmayan genç basın mensuplarına yaptığı açıklamada akraba kurbanı olduğunu söyledi.

"BANA BOMBOŞ KAĞIT VERMİŞ"

Kendisinin çalıştığını bu nedenle sınava giriş belgesini çıkarması için kuzenine söylediğini anlatan genç, “Küçük kuzenime sınava giriş belgemi çıkar demiştim. Bana bomboş kağıt vermiş. Katlayıp cebime koymuştum. Kontrol etmemiştim. İçeri girerken kağıdı açtık. Boş olduğunu gördüm. Bu saatten sonra okumam. Bu saatten sonra okul hayatı bitti benim için.” dedi.

"AKRABAM, GÜVENMEYEYİM Mİ"

Akrabalarına tepki gösteren Varlık, basın mensuplarının 'akşamdan hazırlaman gerekmiyor muydu' soruları üzerine ise “Akrabam, güvenmeyeyim mi” dedi.

YOUTUBER ÇIKTI

Medyanın ve basın kuruluşlarının sevdiği bu tarz haberde, bahsi geçen gencin youtuber olduğu  ortaya çıktı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)