Kraliçe intihar etmemiş öldürülmüş

Kraliçe intihar etmemiş öldürülmüş

Muğla'nın Bodrum ilçesi Yalıkavak beldesinde, 2003 yılı Miss Model Of The World kraliçesi Aslı Baş (32) Clup Flipper Tatil Köyü içinde bulunan turizmci Ahmet Bayer'e ait villanın 7.5 metre yüksekliğindeki balkonundan 21 Temmuz 2010 tarihinde saat 02.30 sıralarında, düşerek hayatını kaybetti. Olayın ardından yakınları, Baş'ın balkondan atıldığını ileri sürüp şikâyetçi oldu.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan bilirkişi raporunda Baş'ın intihar etmediği, balkondan atıldığı belirtildi. Ulusal Kriminal Büro tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda, Aslı Baş 'ın ölümü ile ilgili olarak 'Kadın düşmüyor, atlamıyor, atılıyor' ibaresi dikkat çekti. Olayda şüpheli olarak 2 veya 3 kişinin olabileceği belirtilen raporda 'görüntü deşifrelerinde olay anında 2 veya 3 kişinin olduğu, bu kişilerin olay yerine yardıma gelen genç şortlu kişi bayan ve diğer bayanlar tarafından bilinen tanınan kişilerdir, reddi mümkün değildir' ifadelerine yer verildi.

İKİ KARDEŞİN İFADESİ ALINDI

Bu gelişme üzerine Bodrum Cumhuriyet Savcısı Bülent Baki ile Baş'ın ailesinin Avukatı Cihan Çiçek, olayın yaşandığı villada keşif ve inceleme yaptı. Savcının incelemesinin ardından Bayer'in oğulları Hakan ve Volkan Bayer'in, Yalıkavak Jandarma Karakolu'nda ifadeleri alındı. Ahmet Bayer'in de bugün Bodrum Adliyesi'nde savcıya ifade vereceği belirtildi. Baş Ailesi'nin avukatı Cihan Çiçek, keşif sonrası yaptığı açıklamada, “Aslı'nın intihar için atladığı değil, atıldığı yönündeki iddialarımızı bilirkişi raporu da onaylandı. Adalete güvenimiz tamdır. Olayın aydınlanmasını ve adaletin yerini bulmasını istiyoruz” dedi.