Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.295
-1.17%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Liseli kıza çıplak fotoğraf şantajı

  Antalya'da lise öğrencisi 17 yaşındaki Y.A., internet üzerinden tanıştığı ve çıplak fotoğraflarını gönderdiği B.D.'den şikayetçi oldu
  • DHA
  • 18.02.2016 - 12:16
  Liseli kıza çıplak fotoğraf şantajı

  Antalya'da 12'nci sınıfta okuyan Y.A., sosyal paylaşım sitesi facebook'ta İstanbul'da oturan B.D. ile tanıştı.

  İkili arasındaki görüşmeler bir süre sonra sık kullanılan sosyal medya platformları whatsapp ve instagram üzerinden devam etti.

  ÇIPLAK FOTOĞRAFLARINI GÖNDERDİ

  Bu görüşmelerde çıplak fotoğraflarını B.D.'ye gönderen Y.A., bir süre sonra fotoğraf göndermeyi reddedince iddiaya göre B.D. tarafından tehdit edildi. B.D.'nin daha önce gönderdiği çıplak fotoğrafları arkadaşlarına göndermekle ve sosyal medyada yaymakla tehdit etmesi üzerine Y.A. Antalya Valiliği'ne başvurdu. Liseli kıza çıplak fotoğraf şantajı #1

  VALİLİK ÇOCUK ŞUBEYE YÖNLENDİRDİ

  Buradan önce Bahçelievler Polis Merkezi'ne, ardından Çocuk Şube Müdürlüğü'ne yönlendirilen Y.A., Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu avukatlarının desteğiyle Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu. Soruşturma başlatılan olayla ilgili ifade veren Y.A., B.D.'ye kendi çektiği çıplak fotoğrafları aralarındaki samimiyete dayanarak gönderdiğini anlattı.

  Liseli kıza çıplak fotoğraf şantajı #2

  YAZIŞMALAR DELİL OLARAK SUNULDU

  Zaman geçtikçe bu kişiye artık fotoğraf göndermeyeceğini söylediğini belirten Y.A., B.D.'nin daha önce gönderdiği çıplak fotoğrafları arkadaşlarına göndermek ve sosyal medya üzerinden yaymakla tehdit ettiğini öne sürdü. Y.A., B.D.'yi engellediğini ancak farklı bir hesap açan B.D.'nin kendisine ve arkadaşlarına mesaj atmayı sürdürdüğünü söyledi.  İkili arasında gerçekleşen yazışmalar da Çocuk Şube Müdürlüğü ve savcılığa yapılan şikayetlerde delil olarak sunuldu.

  Liseli kıza çıplak fotoğraf şantajı #3

  KALAŞNİKOFLU PAYLAŞIM

  Y.A.'yı tehdit ettiği öne sürülen B.D.'nin instagram hesabındaki paylaşımları dikkat çekti. İstanbul'da bir otelde çalıştığı belirtilen B.D.'nin elinde Kalaşnikof marka tüfekle poz verdiği, terör örgütü PKK lehine paylaşımlarda bulunduğu, yine silah ve mermilerle terör örgütünün yazılı olduğu fotoğraf paylaşımları da savcılık soruşturmasına dahil edildi.

  Liseli kıza çıplak fotoğraf şantajı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir