Euro
15.5184
0.06%
Dolar
13.7264
0.46%
Altın
781.65
0.33%
Borsa
1.88
0%
Bitcoin
784.123
0.74%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Mardin'de husumetli 2 aile, barış yemeği yedi

  Husumetli iki ailenin fertleri, kanaat önderlerinin bir araya geldiği yemekte barıştırılarak sofrada buluştu.
  • DHA
  • 29.03.2021 - 15:07
  • Güncelleme : 29.03.2021 - 15:47
  Mardin'de husumetli 2 aile, barış yemeği yedi

  Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Alımlı Mahallesi'nde geçen yıl, Zeki ve Zeyni Demir ile akrabaları olan Abdurrahim Demir'in ailesi arasında kavga çıktı.

  Çıkan kavganın ardından 80 yaşındaki Sait Demir, hayatını kaybetti.

  Olayın ardından 2 ailenin fertleri arasında başlayan husumet, bugün bölgedeki kanaat önderlerinin araya girmesiyle barışla sonlandı.

  KANAAT ÖNDERLERİ BİR ARAYA GELDİ

  Mardin'in kanaat önderlerinden Muhsin Kaya, Şerif Acar, Kasım Bağış, İbrahim Bağış, İhsan Olcay Ağaoğlu ve Bilal Gün’ün araya girmesiyle Demir Ailesi'nin fertleri arasındaki husumet bitirildi.

  Husumetin sona ermesiyle barış yemeği verildi. Yemeğe ailelerin barışmasında öncülük eden kanaat önderlerinin yanı sıra, Artuklu Müftüsü Abdullah Işık ile iki ailenin fertleri katıldı.

  Mardin de husumetli 2 aile, barış yemeği yedi #1

  "AİLELAR BARIŞARAK ÖRNEK DAVRANIŞ SERGİLEDİ"

  Barış yemeğinde okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından söz alan kanaat önderi Muhsin Kaya, kaza sonucu istenmeyen bir olay yaşandığını belirterek, iki aile arasında güzel bir barış olduğuna dikkat çekti.

  Mardin de husumetli 2 aile, barış yemeği yedi #2

  Kaya, "Şimdi önemli olan, bu barışın devamıdır. Her iki aile, birbirlerine karşı herhangi bir düşmanlığı tırmandırmanın içinde değildir. Bu barış inşallah hayırlara vesile olur. Bugün Demir aileleri barışı seçti. İnşallah bu örnek davranış diğer husumetli ailelere de örnek olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

  Mardin de husumetli 2 aile, barış yemeği yedi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir