Euro
9.8744
1.08%
Dolar
8.1883
1%
Altın
472.33
1.83%
Borsa
1.33
-2.55%
Bitcoin
450.790
-1.92%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 10 C

  Mars’taki insansız aracın benzerini yapan liselilere ödül

  Bursa’da 13 liseli öğrencinin yerli yazılımla ürettiği Mars’taki insansız robotun benzeri, uluslararası yarışmada derece aldı.
  • İHA
  • 04.04.2019 - 08:58
  • Güncelleme : 04.04.2019 - 08:58
  Mars’taki insansız aracın benzerini yapan liselilere ödül

  Bursa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İstanbul’da düzenlenen uluslararası First Robotics Compettion yarışmasında, yaptıkları robotla 4’üncülük ödülünün sahibi oldu.

  DÜNYADA 4. OLDULAR

  Uluslararası yarışmanın konusu, 6 hafta önce okullara bildirildi ve bu sürede istenilen robotu yapıp yarışmaya katıldılar. Burada yarışan robotlar, jüri tarafından belirlenip ödüllendirildi. Dünyanın her yerinden liselilerin katıldığı prestiji yüksek yarışmaya Bursa’dan katılan liseliler, 4‘üncülük ödülü alarak Türkiye’nin gururu oldu.

  "BURSA'YA GETİRDİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

  Ödül alan öğrencilerin takım lideri olan Elektrik ve Elektronik Teknolojileri Öğretmeni Taner Ünal, “Uluslararası bir yarışma olan First Robotics Compettion yarışmasına katıldık. Bu yarışmada robotumuzla güzel ödüller aldık. Bu yarışmaya dünyanın her yerinden okullar katılıyor. Bu ödülü Bursa’ya getirdiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

  "BU ROBOT GELİŞTİRİLEREK UZAYDA KULLANILABİLİR"

  Robotu yapan 13 kişilik grupta bulunan öğrenci Ahmet Sönmez, “Robotumuz, belirlenen yüksekliğe kendi başına çıkıp aldığı malzemeyi belirli yüksekliğe atabiliyor. Bu robotu, Mars’ta kullanılan robotların alternatifi olarak yaptık. Bu robot geliştirilerek uzayda insansız şekilde kullanılabilir.” şeklinde konuştu.

  Mars’taki insansız aracın benzerini yapan liselilere ödül #1

  Mars’taki insansız aracın benzerini yapan liselilere ödül #2

  Mars’taki insansız aracın benzerini yapan liselilere ödül #3

  Mars’taki insansız aracın benzerini yapan liselilere ödül #4

  Mars’taki insansız aracın benzerini yapan liselilere ödül #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir