Meteoroloji'den 9 il için sel uyarısı
AA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün için yapılan açıklamada, İstanbul'da  öğle saatlerinden itibaren yerel kuvvetli sağanak yağış beklendiği duyurulmuştu.

Uyarıları dinlemeyen ve tedbirini almayan birçok kişi zor anlar yaşadı.

Başta Esenyurt olmak üzere birçok yerde sel ve su baskınları yaşandı.

Gözler ise önümüzdeki günler için Meteoroloji tarafından yapılan hava durumu tahminine çevrildi.

METEOROLOJİ YİNE UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Manisa, Kütahya, Çankırı, Sivas, Yozgat, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

9 İL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL 27°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 27°C Parçalı, yer yer çok bulutlu.

İZMİR 29°C Parçalı bulutlu.

ANTALYA 28°C Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu.

ZONGULDAK 24°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 27°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ERZURUM 28°C Parçalı, yer yer çok bulutlu.

DİYARBAKIR 37°C Az bulutlu ve açık.

Meteoroloji'den 9 il için sel uyarısı

Meteoroloji'den 9 il için sel uyarısı

Meteoroloji'den 9 il için sel uyarısı

Meteoroloji'den 9 il için sel uyarısı

Meteoroloji'den 9 il için sel uyarısı

Meteoroloji'den 9 il için sel uyarısı

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)