Meteorolojiden yeni hafta için müjde

Meteorolojiden yeni hafta için müjde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, yarın Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu (hafif olmak üzere İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir'in kuzey çevreleri), Doğu Akdeniz (Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş), İç Anadolu'nun doğusu (Kırşehir, Sivas, Yozgat, Kayseri), Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısınınyağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞUDA KAR VAR

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Erzincan, Tunceli, Yozgat ve Sivas'ın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer sis görülecek. Rüzgar, Marmara'da kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

Ülkede yarın kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı kesimleri, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney, iç ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Erzincan, Tunceli, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Sivas'ın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgar, Marmara'da kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

HAFTAYA SICAKLIKLAR ARTIYOR

PAZARTESİ GÜNÜ: Türkiye'nin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari ve Artvin'in yüksekleriyle Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve batı bölgelerde yer yer sis görülecek.

BATI ISNIYOR DOĞUDA KAR VAR

SALI GÜNÜ: Ülkenin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusuyla Doğu Anadolu'nun doğusunun yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kars, Ardahan, Ağrı ve Hakkari'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve batı bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ: Ülke genelinde yağış beklenmiyor. Türkiye'nin doğu kesimleri ile zamanla batı kıyılarının parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği, iç ve batı bölgelerde yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

PERŞEMBE GÜNÜ: Türkiye'nin batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, Kıyı Ege, Edirne ve Çanakkale çevreleriyle akşam saatlerinden itibaren Antalya kıyılarının sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, iç ve doğu bölgelerin sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Lodosun batı kıyılarda zamanla kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

CUMA GÜNÜ: Ülkenin batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, doğu bölgelerin sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Lodosun batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.