Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
471.891
-2.12%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C
  Miçotakis: Kimin geleceğini biz seçeriz

  Miçotakis: Kimin geleceğini biz seçeriz

  Yunanistan Başbakanı Miçotakis, göçmenler için "Sadece kendi seçtiklerimize hoşgeldin deriz, diğerleri geri gönderilir" açıklamasında bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 22.11.2019 - 20:05

  Türkiye'den Yunanistan'a sığınmacı akışında, yeniden hareketlenme yaşanıyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sığınmacılarla ilgili “Kapıları açarız, Avrupa'ya giderler.” çıkışına yanıt veren Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'den, sığınma hakkı alamayan göçmenlere kapıları kapatacakları açıklaması geldi.

  "SINIR KAPILARINDA DAHA FAZLA ASKER BULUNDURACAĞIM"

  Sığınmacı akışının yeniden artması üzerine Yunanistan'ın tutumunu sertleştiren Başbakan Kiryakos Miçotakis, parlamentoda yaptığı konuşmada, kalmayacak göçmenlere kapıları kapatmak için daha fazla sınır muhafızı konuşlandıracaklarını söyledi.

  DENİZ DEVRİYELERİ ARTACAK

  Yunanistan'ın Türkiye ile kara sınırı için 400 ve adalar için 800 kişinin sınır muhafızı olarak işe alınmasına onay verdiğini açıklayan sağcı lider, sahil koruma güçlerinin de deniz devriyelerini artıracağını belirtti.

  "KENDİMİZ SEÇERİZ ÖYLE ALIRIZ"

  Çarşamba günü adalardaki dolup taşan sığınmacı kamplarını kapatma ve yerlerine daha sıkı kuralların olduğu kapalı kamplar kurma planını açıklamış olan Miçotakis, "Sadece kendimizin seçtiklerine Yunanistan'a hoş geldiniz deriz. Hoş geldiniz demediklerimiz geri gönderilir." vurgusu yaparak ekledi:
  "Yasa dışı insan ticaretiyle uğraşanlara, sığınma hakkı elde etmedikleri halde ülkeye girmek isteyenlere kapıyı kalıcı biçimde kapatacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir