Midesinden 2 kilo 308 gram kokain çıktı

Midesinden 2 kilo 308 gram kokain çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uluslar arası uyuşturucu madde ticareti yapan uyuşturucu kuryelerine yönelik çalışma başlattı.

EMNİYETİN 3 AYLIK TAKİBİ

Yapılan 3 aylık çalışma sonucunda Bakırköy'de belirlenen adreslerde kuryelere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda Nijerya vatandaşı olan Emanuel N.'nin iç piyasaya sürmek üzere Nijerya Lagos'tan getirdiği 1 kilo 479 gram kokain ile yakalandı. Öte yandan zanlının kuryelik karşılığında 6 bin dolar aldığı ve kendisine Türkiye'ye tekstil ürünlerini satın almaya geldiği süsü verdiği öğrenildi.

MİDESİNDEN 2 KİLO 308 GRAM UYUŞTURUCU ÇIKTI

Ayrıca yine Nijerya vatandaşı Adeyemi R. O. adlı bir kadının bavulun iç çeperlerine zulaladığı uyuşturucu ile güvenlik kontrolünden geçerken polis köpeği Eta'nın bavula tepki vermesi üzerine harekete geçen Narkotik polisi bavulda 1 kilo 250 gram kokain ele geçirdi. Operasyonda Nijerya vatandaşı Adeyemi R. O. adlı kadın gözaltına alındı. Öte yandan, operasyonda, 2 kilo 308 gram uyuşturucu yutarak son 4 yılın, en çok uyuşturucuyu yutarak kuryelik yapan Güney Afrika vatandaşı Felix E. de gözaltına alındı.

10 BİN DOLAR TEKLİF EDİLDİ

Felix E.'nin Brezilya'da bir otel odasında 119 kapsülden oluşan 2 kilo 308 gram kokaini yutması halinde kendisine 6 bin dolar verileceği ancak zanlının yutmaması üzerine bu sefer 10 bin dolar teklif edildiği ortaya çıktı. Zanlının son teklifi de kabul etmemesi üzerine bu sefer kafasına silah dayatıldığı öğrenildi. Bu şekilde 119 kapsülden oluşan 2 kilo 308 gram kokain yutarak son 4 yılın en çok uyuşturucu yutarak kuryelik yapanı olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin uyuşturucuyu Türkiye üzerinden Fildişi Sahilleri'ne götüreceği öğrenildi.

Gözaltına alınan 3 zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi.