Muğla'da Tuğçe Ç.'yi taciz eden şahıs tutklandı
AA

Muğla Bodrum'da oturan Tuğçe Ç. (21), sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile 1.5 yıldır saplantılı bir şekilde Nurettin Şeyhmusoğlu (46) tarafından taciz edildiğini duyurdu.

N.Ş. tarafından sosyal medya üzerinde tehdit ve taciz edildiğini ifade eden genç kız, ölüm korkusu ile evden dışarı çıkmaya korktuğunu ifade etti.

1.5 yıldır taciz edilen genç kız sosyal medyadan çağrı yaptı, şüpheli gözaltına alındı -1

"BEN ZARAR GÖRMEK, ÖLMEK İSTEMİYORUM"

Birçok kez şikayetçi olduğu Nurettin Şeyhmusoğlu'nun sürekli serbest bırakıldığını ve 'temas edilmediği sürece bir şey yapılamayacağı' şeklinde açıklama yapıldığını ifade eden Tuğçe Ç., "Bugün yaşanan ve kendi yaşadıklarımdan korktuğum için bunları yazacağım. Ben zarar görmek, ölmek istemiyorum! Benim de başıma bela olan sapık, ruh hastası ve gerçekten şizofreni olduğuna emin olduğum 46 yaşında Nurettin Şeyhmusoğlu isimli şahıs, beni kafasına takmış.

Ailemi, çevremi rahat bırakmayan ve onlarca kez şikayetçi olduğum, mahkemeye çıktığım halde bana temas etmediği sürece suçsuz olduğu söyleniyor. Yani hiçbir şey yapılmıyor. Eğer başıma birşey gelirse değerli olacağım.

Başıma bişey gelirse bu tweet'leri yazmış diye sosyal medyada gündem yaparsınız. Bu olay 1.5 yıldır devam etmekte, bütün bilgiler kanıtlar poliste. Bugüne kadar ağlayarak hergün karakola vs giderek yapabildiğim tek şey 2 kere uzaklaştırma alabilmek, 1 gece de nezarette yatmasını sağlayabildim. Her zaman sitemin önünden geçiyor, sokağa çıkamıyorum.

Bu adamın ailesine ulaşıp yardım istediğimde dayısı bizim öyle bir yeğenimiz yok bundan sonra, dağa kaldırıp öldürün dedi. Ağabeyleri Bodrum'a gelip bir daha yapmayacak deyip tatil yapıp gittiler." şeklinde paylaşımda bulundu.

Muğla'da Tuğçe Ç.'yi taciz eden şahıs tutklandı

TUTUKLANDI

Tuğçe Ç.'nin bu paylaşımı, büyük destek gördü. Bu destek mesajlarında yapılan öneriler üzerine genç kız, bir kez daha Bodrum Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu.

Tuğçe Ç.'nin şikayetinin ardından çalışma başlatan polis ekipleri, şüpheli Nurettin Şeyhmusoğlu'nun kaldığı adresi tespit etti. Ortakent Mahallesi'nde oturduğu öğrenilen Nurettin Şeyhmusoğlu, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Nurettin Şeyhmusoğlu'nun İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Zanlı, tutarsız davranışları nedeniyle akıl sağlığı tespiti için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

Muğla'da Tuğçe Ç.'yi taciz eden şahıs tutklandı VİDEO


Muğla'da Tuğçe Ç.'yi taciz eden şahıs tutklandı

RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİNE GÖNDERİLDİ

Bu arada Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Nurettin Şeyhmusoğlu'nun paylaşımları, ifadesinde tutarsız davranış sergilemesi ve Bodrum Devlet Hastanesinden alınan gözlem altına alınmasının uygun olacağına dair rapora istinaden şüphelinin Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınması talep edilmiş ve sulh ceza hakimliğince gözlem altına alınmasına karar verilmiştir. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca gereken önem ve hassasiyetle devam etmektedir." ifadesine yer verildi.

1.5 yıldır taciz edilen genç kız sosyal medyadan çağrı yaptı, şüpheli gözaltına alındı -2


DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Tuğçe Ç., şikayetinin ardından şüphelinin gözaltına alındığını yine sosyal medya hesabından duyurarak, destek olan herkese teşekkür etti.

Hala iyi insanların varlığının kendisine güç verdiğini belirten Tuğçe Ç., teşekkür mesajında şunları söyledi: "Herkese sonsuz teşekkür ederim. Tanıyan tanımayan herkese yardımcı olabilmek için yazan herkese. Şu an da bir çözüm sürecine girildi.

Umarım gerekli yerler görevini yapacak ve beni bu beladan kurtaracak. Hala iyi insanların olduğunu bilmek, görmek bana güç verdi, Tekrar teşekkür ederim."

Muğla'da Tuğçe Ç.'yi taciz eden şahıs tutklandı

"BUGÜN MAHKEMEYE ÇIKACAK, BEN DE POLİS MERKEZİNDE OLACAĞIM"

Tuğçe Ç., saat 06.00 sıralarında attığı son mesajında ise şüphelinin bugün adliyeye çıkarılacağını belirterek, "Merhaba yeni bir bilgi olduğunda paylaşım yapıyorum, kusura bakmayın lütfen.

Şahıs bugün mahkemeye çıkıcak, ben de polis merkezinde olucam. Tekrar ifade için ve bugün umuyorum sonuç belli olucak. Sizlerle de paylaşacağım, umarım herşey çok güzel olucak sayenizde." diye bilgi verdi.

Taciz suçlamasıyla gözaltına alınan Nurettin Şeyhmusoğlu'nun, emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

1.5 yıldır taciz edilen genç kız sosyal medyadan çağrı yaptı, şüpheli gözaltına alındı -6

1.5 yıldır taciz edilen genç kız sosyal medyadan çağrı yaptı, şüpheli gözaltına alındı -3

1.5 yıldır taciz edilen genç kız sosyal medyadan çağrı yaptı, şüpheli gözaltına alındı -4

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)