Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6.yılında dualarla anıldı

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Keş Dağı mevkisinde içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün 6. yıl dönümünde Tacettin Dergahı’nda bulunan mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

MHP'Lİ SİNAN OĞAN DA KATILDI

Yazıcıoğlu'nun mezarı başındaki törene BBP'lilerin yanı sıra MHP'tek bir isim, Iğdır milletvekili Sinan Oğan katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6.yılında dualarla anıldı İZLE

MEZARI BAŞINDA DUALAR OKUNDU

Kur’an tilaveti ve ilahilerin okunduğu törende BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Bakara Suresi’ni okudu. Destici, Yazıcıoğlu’nun mezarına çiçek bıraktı. Sık sık tekbirlerin getirildiği törende Yazıcıoğlu’nun sevenleri çeşitli dövizler de açtı.

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6.yılında dualarla anıldı

"EŞİMİN KATİLLERİ HALA BULUNMADI"

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, eşinin katillerinin hala bulunmadığına dikkat çekerek, "Avukatlarımızın huzurunda savcı, 'Hiç kimse geleceğini riske etmeden bu davaya bakamaz' diyor. Böyle adaletin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Diliyorum ki Rabbimden adaletin kişiye, zamana göre değişmediği bir ülkemiz olur" diye konuştu.

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6.yılında dualarla anıldı

DESTİCİ: İSTİKAMET SAHİBİ BİR ADAMDI

BBP Genel Başkanı Destici ise, merhum Yazıcıoğlu’nun Hakk'a dayanan bir insan olduğunu belirterek, “Zaten istikamet sahibi bir adamdı. Bize sadece onun geride bıraktığı ayak izlerine basmak kalmıştı. Bu dev izler, hayat denen fırtınalı denizde kah sakin limanları kah kurtuluşu ama nihayetinde mutlak zaferi işaret eden rotanın koordinatlarıydı” dedi. BBP’liler, daha sonra Yazıcıoğlu’nun mezarından Adalet Sarayı’na doğru kortej eşliğinde yürüdü.

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6.yılında dualarla anıldı