Petrol
99.72
2.38%
Euro
18.5438
0.70%
Dolar
17.9465
0.43%
Altın
1.032
0.22%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
438.892
2.22%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Murat Karayılan'ın telsiz konuşmaları ortaya çıktı

  PKK elebaşlarından Murat Karayılan'ın, yapılan operasyonlar sonrası çaresizliklerini gözler önüne seren telsiz konuşmaları ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 23.08.2017 - 06:18
  Murat Karayılan'ın telsiz konuşmaları ortaya çıktı

  Güneydoğu'da hendek olaylarında halktan destek bulamayan, son günlerde güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla ağır darbe yiyen PKK'daki çaresizlik ve çırpınış telsize yansıdı.

  98 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  İstihbarat birimlerinin hazırladığı rapora göre; terör örgütü PKK son 3 yılda etkinliğini yüzde 80 oranında kaybetti.Hakkari Yüksekova, Mardin Midyat, Nusaybin ile Şırnak Beytüşşebap kırsalında 3-21 Ağustos arasında düzenlenen operasyonlarda aralarında araçla bombalı saldırı hazırlığında olan 4 teröristin de bulunduğu 98 terörist öldürüldü.

  Murat Karayılan ın telsiz konuşmaları ortaya çıktı #1

  Sığınakların da imha edilmesiyle erzak ve mühimmat sıkıntısı çeken örgütteki çaresizlik telsiz konuşmalarına yansıdı. Örgütün Kandil'deki elebaşısı Murat Karayılan adeta çılgına döndü.

  KARAYILAN'DAN İNFAZ TEHDİTLERİ

  Sabah gazetesinin haberine göre; güvenlik birimlerince deşifre edilen telsiz konuşmalarında, PKK'nın silahlı kanadı HPG'nin başındaki 'Cemal' kod adlı Murat Karayılan'ın eylem yapamaz hale gelen teröristleri becerisizlik, taktik geliştirmemekle suçlayıp 'Cezasını çekersiniz' diyerek infaz edilecekleri tehdidinde bulunduğu ortaya çıktı.

  "ASKER SİZİ TAVŞAN GİBİ AVLIYOR"

  İşte çaresizlik içinde olan Murat Karayılan'ın Türkiye sınırları içinde bulunan örgüt mensuplarına yönelik yaptığı o konuşma: "Gün geçmiyor ki bir grup heval asker pususuna düşmesin. 'Hepsi imha olmuş' raporu veriyor. TC askeri artık eski asker değil. Onlar taktik değiştirdi. Eskiden biz onların üzerine gidiyorduk. Şimdi onlar arayıp sizi buluyor. Kendinizi gizleyemiyorsunuz. Asker sizi kevroşk (tavşan) gibi avlıyor.

  Murat Karayılan ın telsiz konuşmaları ortaya çıktı #2

  "MÜHİMMAT DEPOLARIMIZ YOK OLDU"

  Mühimmat depolarımız yok oldu. Erzak depolarımız yok oldu. Rojava'dan başka gelen yok. Siz ne yapıyorsunuz ? Yeni katılanların çoğu ya öldü ya da kaçtı. Adamları elinizde tutamıyorsunuz, sahip olamıyorsunuz. Kimsenin gözyaşına bakmam, acımam. Ölülerin hesabını veremez hale geldik. Avrupa bir yandan, aileler bir başka yandan. Kimi nereye gömdüğünüzü bile bilmiyoruz. Asker sizi dinliyor, gözlüyor, tavşan gibi avlıyor.

  İNFAZ VE İÇ HESAPLAŞMA ARTIYOR

  Güvenlik güçlerinin hazırladığı raporda, "Son yılların en büyük darbesini alan ve elemanlarının büyük bölümünü yitiren PKK özellikle lider kadrosundaki kayıplarıyla zor durumda. Türkiye'den ve Avrupa'dan yeni katılım olmaması nedeniyle bu kayıplarını da tamamlayamayan PKK'da iç hesaplaşma ve infazların yaşandığı belirlenmiştir" ifadesi yer aldı.

  New layer...
  New layer...

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir