Müslüman olan Alman anne-kız: Hiç oruç kaçırmıyoruz

Müslüman olan Alman anne-kız: Hiç oruç kaçırmıyoruz

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıl önce Müslüman olan Alman anne ile kızı, ilk oruç tuttukları günkü iftar vaktini unutamadıklarını söylüyor.

İLK İFTARI UNUTAMIYORUZ

Müslüman olduktan sonra anne anne Silke Mayer , Zeliha ismini alırken, kızı Jennifer Arnemann ise Elif ismini aldı. 5 yıldır orucunu hiç kaçırmadığını belirten anne Mayer, kızı ile birlikte ilk oruçlarını tuttuklarında iftar vaktini bekleme anındaki heyecanını ömrü süresince hiç unutmayacağını söyledi.

KUR'AN ÖĞRENDİK

Manen huzur bulduğunu ve Kur'an okumasını öğrendiğini belirten Mayer, Ramazan ayının rahmet ve bereketini ailecek hissettiklerini ifade etti. Namazlarında kızı ve kendisinin Müslüman olduğu için sürekli dua ettiğini ve İslamla tanışmasını Allahın bir lütfü olduğuna inandığını anlatan Mayer, bu lütfe layık olmak için kul olmaya çalıştığını kaydetti.

MÜSLÜMAN OLMAYI NASİP ETTİĞİ İÇİN DUALARIMDA AĞLIYORUM

Mayer, "Cenab-ı Allah bana ve kızıma 5 yıl önce yine mübarek Ramazan ayında Müslüman olmayı nasip etmişti. Müslüman olduktan hemen sonra kızımla birlikte oruç tutmaya başladık. İlk orucumu kızımla birlikte komşumuzun verdiği iftar yemeğinde su ve hurma ikramıyla açtık. İftar sonrası içtiğimiz Tarhana çorbası sonrası Müslüman olmayı nasip ettiği için dua ederek ağladım. En büyük nimet iman nimeti. " dedi.

Annesiyle birlikte Müslüman olduğu için kendisini şanlı hissettiğini belirten Jennifer Arnemann ise Müslüman olma ve ilk orucunu tutma sevincini hiç bir zaman unutmadığını söyledi. Müslüman olduğu için her namaz sonrası Allah 'a dua ederek şükrettiğini belirten Arnemann, Ramazan ayını Kur'an okuyarak ve dua ederek geçirmeye çalıştığını kaydetti.