Petrol
81.38
-2.78%
Euro
19.2998
-0.55%
Dolar
18.6273
-0.03%
Altın
1.048
-0.30%
Borsa
4874
0.00%
Bitcoin
308.782
-2.08%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti

  Kanser tedavisi gören Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş vefat etti.
  • Haber Merkezi
  • 14.02.2018 - 13:30
  Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti

  Geçtiğimiz Temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatının ardından karaciğerine de sıçrayan kanser hastalığı nedeniyle Pendik’te özel bir  hastanede tedavi gören ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, hayatını kaybetti.

  8 Ağustos 1964’te Ardahan’da dünyaya gelen Azeri kökenli sanatçı, 53 yaşındaydı.

  Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti #1

  "SON GÜNLERDE GİDEREK AĞIRLAŞTI"

  Pendik'teki özel hastanenin genel müdür yardımcısı Göksel Bahadır, “Maalesef Nuray Hanımı kaybettik. Biliyorsunuz uzun zamandır kalın bağırsak kanseri tedavisi görüyordu ama son günlerde giderek ağırlaştı. Yoğun bakıma aldık. Bugün de yapılan tüm müdahalelerle rağmen kendisini kaybettik. Hepimizin başı sağolsun." diye konuştu.

  "GEÇMİŞ OLSUNA GELMİŞTİK"

  Hastaneye gelen sanatçı Edip Akbayram da “Hepimizin başı sağlsun üzgünüz genç yaşta bir sanatçıyı kaybetmeni üzüntüsü yaşıyoruz. Nuray Hafiftaş halk müziğinde benim de çok sevdiğim kadın seslerden biriydi. Bugün geçmiş olsun ziyaretine gelmiştik ama kapıda acı haberi aldık çok üzüldük.“ diye konuştu. Sanatçı Kubat da “Çok üzgünüz, acımız büyük. Türkülerin başı sağolsun" diye konuştu.

  Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti #2

  NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

  Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 tarihinde Ardahan ilinin bir ilçesi olan Çıldır'da doğdu. İlkokul eğitimini Taksim’de tamamladıktan sonra İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitei) Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak yer aldı, aynı yıl İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

  Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran Türk halk müziğinin usta ismi, 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var.  Müzik kariyerinin yanı sıra naif kişiliğiyle milyonlarca insanın kalbini fethetmeyi başaran Nuray Hafiftaş’ın Bilal Ercan'la beraber "Çifte Yürek" adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.

  Nuray Hafiftaş'ın Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil. "Eyvah Gönül" de ürettikleri eserlerden biri.

  2017 yılından bu yana sağlık sorunlarıyla mücadele eden Nuray Hafiftaş'a kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulduğu duyurulmuştu.

  Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti VİDEO  Görüş Bildir