Petrol
113.2
1.13%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.004
-2.41%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Nurtepe olayları Sancaktepe ve Gazi Mahallesi'ne sıçradı

  Nurtepe olayları Sancaktepe ve Gazi Mahallesi'ne sıçradı

  Nurtepe Sokullu Caddesi üzerinde toplanan bir grup Halk Cephesi üyesinin, HDP’lilerin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın seçim standını kaldırmak istemesi üzerine başlayan gerginlik sürüyor.
  • 30.07.2014 - 21:25

  Nurtepe’de Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın seçim standının kaldırılmasını istedikleri iddiasıyla, Halk Cephesi üyeleriyle HDP’liler arasında dün akşam başlayan gerginlik bugün de devam etti. Olaylar Sancaktepe ve Gazi Mahallesi'ne de sıçradı.

  Nurtepe olayları Sancaktepe ve Gazi Mahallesi ne sıçradı #1

  SANCAKTEPE'DE TOMA'YA MOLOTOFLU SALDIRI

  Sancaktepe’de, dün Nurtepede yaşanan olayları protesto eden grupla karşıt grup arasında taşlı sopalı kavga çıktı. Çevik kuvvet ekipleri Aşık Veysel Caddesi üzerinde barikat kuran grubu TOMA ve zırhlı araçlarla dağıtmaya çalıştı. Müdahale sırasında TOMA'ya 2 molotof isabet etti. Çıkan yangına takviye olarak gelen diğer bir TOMA'dan sıkılan su ile söndürüldü.

  GAZİ MAHALLESİ DE KARIŞTI

  Sultangazi Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde toplanan bir grup, saat 16.30 sıralarında yolu trafiğe kapattı. Yolun kapatılması üzerine polis ekipleri gruba müdahale etti. Biber gazı ve TOMA'dan sıkılan tazyikli su ile müdahale edilen grup üyeleri ara sokaklara kaçtı. Polisin geri çekilmesi üzerine grup üyeleri ara sokaklardan yine caddeye çıktı. Polis ve göstericiler arasında gerginlik sürerken, polisin güvenlik önlemlerini arttırdığı görüldü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir