Euro
10.8133
0.62%
Dolar
9.3212
0.65%
Altın
529.85
0.66%
Borsa
1.418
0.62%
Bitcoin
577.875
2.50%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Osmaniye'de görülen dev örümcek korkuttu

  Amanos Dağları eteklerindeki Ürün Yaylası'nda bulunan bir eve giren dev örümcek, doğal yaşam alanına bırakıldı.
  • DHA
  • 19.06.2020 - 15:55
  Osmaniye'de görülen dev örümcek korkuttu

  Osmaniye'de, Amanos Dağları eteklerindeki Ürün Yaylası'nda bulunan bir eve giren dev örümcek, panik ve korkuya neden oldu.

  Boyutunu göstermek adına, yanına konulan çakmak ve kavanoz kapağı ile birlikte cep telefonuyla fotoğraflanan örümcek, daha sonra doğal yaşam alanına bırakıldı.

  SIK RASTLANMIYOR

  Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte mevsimsel yaylacıların Amanos Dağları'nın farklı bölgelerine göçe başladıklarını belirterek, "Tabiatın asıl sahipleri olan yabani hayvanlar bazen korkutucu olabiliyor. Elimizde gördüğünüz bu örümcek de onlardan biri. Sık rastlanmayan bu örümcekler, korkan vatandaşlar tarafından öldürülüyor. Halk arasında 'Böğ' ve 'Tarantula' diye adlandırılan büyük örümceklerden olan bu canlımız, bilinenin aksine biz insanları rahatsız eden küçük eklem bacaklılarla beslenen faydalı bir böcektir." dedi.

  Osmaniye de görülen dev örümcek korkuttu #1

  KORUNMAK İÇİN 'ZEHİR' YERİNE 'KÜKÜRT' DÖKÜN

  Ali Laçinbala, tabiatın asıl sahiplerine saygı duyup öldürmeyerek doğaya bırakan vatandaşlara teşekkür ederek, "Bu tip böcek ve diğer zararlıları yayla evlerimizde görmemek için evlerinizin etrafına zehir saçmak yerine çok daha ucuz olan kükürtten serpebilirsiniz." diye bilgi verdi.

  Osmaniye de görülen dev örümcek korkuttu #2

  Osmaniye de görülen dev örümcek korkuttu #3

  Osmaniye de görülen dev örümcek korkuttu #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir