Osmaniye'de KCK operasyonu: 11 kişi gözaltında

Osmaniye'de KCK operasyonu: 11 kişi gözaltında

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Amanos Dağları kırsalındaki teröristlere lojistik destekte bulunan kişilere yönelik yürüttüğü çalışmada Osmaniye merkezli İstanbul, Elazığ, Malatya ve Bitlis illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

1 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Yapılan baskınlarda N.Ö. (49), C.E. (51), Ş.Ö. (34), A.B. (34), E.Y. (34), D.A. (32), İ.K. (49), H.O. (47), M.Ç. (53), A.M.Y. (52) ve M.Ç. (46) gözaltı alındı. Aramalarda bir tabanca, bir av tüfeği, bir kurusıkı tabanca, dürbün ve 3 telsiz ile silahlara ait çok sayıda mermi, fişek ve dijital veri ele geçirildi. Şüphelilerden M.Ç., ifadesi alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı'nca serbest bırakıldı.

Sorgusu tamamlanan 10 şüpheli ise 'PKK/KCK terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak ve PKK/KCK terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek' iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin avukatı Devrim Özgür Akyol, yakalanan kişilerin maden şirketinde çalıştığını ve terör örgütünün silah zoruyla erzak aldığını öne sürüp suçsuz olduklarını savundu.