Euro
15.2835
-0.03%
Dolar
13.5861
-0.03%
Altın
793.3660
-0.16%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
497.628
-1.64%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Özdere iskelesinde korkutan yangın

  Balıkçı barınaklarının bulunduğu bölgede başlayan yangın rüzgarın etkisiyle büyüdü.
  • 02.11.2012 - 12:27
  Özdere iskelesinde korkutan yangın

  Özdere iskelesinde korkutan yangın #1

  İzmir'in Menderes İlçesi'ne bağlı Özdere Beldesi'nin balıkçı barınağında bir tur teknesinde onarım yapılırken çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle büyüdü. İskelede bağlı büyüklü küçüklü 15 tekne yandı.

  ALEVLER RÜZGARIN ETKİSİYLE DİĞER TEKNELERE SIÇRADI

  Özdere Balıkçı Barınağı'nda dün saat 15.30 sıralarında günlük mavi tur teknesinde yangın çıktı. Tekneden önce dumanlar yükselirken çevredekiler müdahale etti ancak başarılı olamadı. Rüzgarın da etkisiyle alevler yükselirken bitişiğinde bağlı teknelere de sıçradı. Menderes ve çevredeki itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Ancak birbirine bitişik bağlı teknelerin bazılarının yakıt depoları da tutuşunca yangın büyüdü.

  İZMİR'DE 15 TEKNE ALEV ALEV YANDI

  Bazıları fiber, bazıları ahşap değişik boyutlarda 15 tekne alevlere teslim oldu. Bazı tekne sahipleri teknelerini balıkçı barınağının dışına çıkardı. Ancak birçok tekne kül olurken yoğun müdaheleyle yangın söndürüldü.

  İzmir'de korkutan yangın

  Özdere iskelesinde korkutan yangın #2

  İSKELEDE DURAN BİR OTOMOBİL DE YANDI

  Yangının 'Gözbebeğim 3' gezi teknesinde yemek yapılırken başlayıp diğer teknelere sıçradığı belirtildi. Yangının başladığı 'Gözbebeğim 3' teknesinin bağlı olduğu halatın yanmasından sonra serbest kaldığı ve diğer teknelerin üzerine gitmesiyle zararın boyutunun büyüdüğü öğrenildi. Bu sırada iskelede bir otomobilin de yandığı gözlendi. Bazı balıkçı tekneleri barınak dışına çıkarılırken, tutuşan teknelerin bazıları da sönmesi için sahipleri tarafından olduğu yerde batırıldığı dikkat çekti. Jandarmanın olayla ilgili soruşturmasının sürdüğü bildirildi.


  Görüş Bildir