Pendik'teki kuyumcu soygununda 1 kişi hayatını kaybetti

Pendik'teki kuyumcu soygununda 1 kişi hayatını kaybetti

Pendik'te işlettiği kuyumcu ve döviz bürosunu soymak isteyen şüpheliler tarafından silahla yaralanan iş yeri sahibi, kaldırıldığı hastanede öldü.

KURTARILAMADI

Şüpheliler tarafından, soygun girişimi sırasında silahla ateş edilerek, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan iş yeri sahibi Rıfat Bilgin , yaralı olarak kaldırıldığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Yaralanan şüpheli Ali Haydar Yıldız, iş yeri sahibinin oğlu Şakir Bilgin , oto yıkamacıda çalışan Yetkiner Urtekin ve inşaat işçisi Mesut Demirtaş 'ın aynı hastanedeki tedavileri sürüyor.

Bu arada, şüphelilerin üzerlerinde biri MP-5 makineli tabanca olan 2 silah ele geçirildi. Diğer silahın da tabanca olduğu belirtildi.

KAÇMAYA ÇALIŞTIKLARI MİNİBÜSTE BOMBA ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan, şüphelilerin soygunun ardından motosiklet ile iş yerinden ayrıldıktan sonra daha önce park ettikleri bir minibüse binerek kaçmaya çalıştıkları, ancak emniyet güçleriyle aralarında çıkan çatışma sonucu araca binemedikleri öğrenildi. Emniyet güçlerinin söz konusu minibüste yaptığı incelemede de, 2 adet boru tipi bomba ele geçirildiği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.