Euro
15.3603
-0.44%
Dolar
13.4486
-0.52%
Altın
786.9950
-0.34%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.033
-2.07%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 7 C

  PKK'lılar 4 TIR'ı ateşe verdi

  PKK'lılar yoldan geçen biri akaryakıt tankeri olmak üzere 4 TIR'ı ateşe vererek yaktı.
  • 30.08.2012 - 07:32
  PKK'lılar 4 TIR'ı ateşe verdi

  PKK lılar 4 TIR ı ateşe verdi #1

  Tunceli-Erzincan karayolunu 15. kilometresinde Söğütlüçeşme mevkiinde yol kesen 10 kişilik PKK'lı grup yoldan geçen birçok aracı durdurup kimlik kontrolü yaptıktan sonra araç içinde bulunan vatandaşları bir araya toplayarak bir süre örgüt propagandası yaptı.

  PKK'lılar küçük araçların geçişine izin verip durdurdukları 1 yakıt tankeri ile birlikte toplam 4 TIR'ı yol ortasında ateşe vererek bölgeden uzaklaştı.

  ALEVLER ÇEVREYE YAYILDI

  PKK'lıların eteşe verdiği tırlar içinde yanıcı madde bulunması nedeniyle alevlerin çevreye yayılması sonucu bölgede orman yangını da başladı. Yol kenarında yakılan TIR'lardan ormanlık alana sıçrayan yangın giderek büyük bir alana yayıldı

  Olayın jandarma ekiplerine bildirilmesinden sonra Tunceli jandarma bölge komutanlığından havalanan 2 kobra helikopteri bölge üzerinde uzun süre keşif uçuşu yaptıktan sonra skorski helikopterleri 4.Komando Tugayından aldıkları profesyonel askerleri stratejik tepelere bırakarak bölgede operasyon başlatıldı.

  ÇOK SAYIDA ÖZEL EĞİTİMLİ BİRLİK SEVK EDİLDİ

  Tunceli 4 komando tugayından zırhlı araçlar ile bölgeye çok sayıda özel eğitimli birlik sevk edildi. 4 TIR'ın yakıldığı bölgede zaman zaman yoğun silah seslerinin geldiği belirtiliyor ancak bölgede yaşanan çatışma ve operasyonlar ile ilgili şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı.

  KAHRAMANMARAŞ'TA PATLAMA: 1 ASKER AĞIR YARALI

  Öte yandan Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi'nde devriye görevi yapan askeri aracın geçişi sırasında yola döşenmiş patlayıcı uzaktan kumandayla patlatıldı. Teröristler, patlamadan sonra araca ateş ederken, bir asker ağır yaralandı.
  Olay, saat 19.15 sıralarında ilçeye bağlı Ulubahçe Köyü civarında meydana geldi. Teröristler, yola döşedikleri uzaktan kumandalı patlayıcıyı, devriye görevi yapan askeri aracın geçişi sırasında patlattı. Patlamanın ardından teröristler araca ateş ederken bir asker ağır yaralandı. Bölgede kaçan teröristlerin yakalanması için güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı. Yaralan asker Kahramanmaraş'a sevk edildi.


  Görüş Bildir