Euro
10.2991
-0.1%
Dolar
8.7578
-0.05%
Altın
490.95
0.01%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
390.403
3.42%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C
  PKK'lıların kamera kayıtları ele geçirildi

  PKK'lıların kamera kayıtları ele geçirildi

  Yüksekova'daki operasyonlarda, camide bomba yapan PKK'lıların kamera kayıtları güvenlik güçleri tarafından ele geçirdi.
  • İHA
  • 27.04.2016 - 10:20

  pkk

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terörle mücadeleyi sürdüren güvenlik güçlerinin ele geçirdiği bölücü terör örgütü mensuplarının kamera kayıtlarında teröristlerin sürekli yer değiştirdiği görüldü.

  CAMİDE SİLAH BAKIMI YAPTILAR

  Görüntülerden, 6 bölücü terör örgütü mensubunun Yüksekova Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Ova Camii içerisinde silah bakımı yaptığı tespit edildi. Görüntülerde, 17 Nisan 2016 tarihinde güvenlik güçlerine teslim olan YPG mensubu bir teröristin Ova Camii içerisinde Doçka uçaksavar silahı ile poz verdiği görüldü. Ayrıca cami içerisinde 1 adet Doçka uçaksavar silahı, 1 adet Bixi makineli tüfeği ve 9 adet Kaleşnikof piyade tüfeğinin olduğu kaydedildi.

  PKK'lılar camiyi silah deposu yaptı VİDEO

  TÜM TERÖRİSTLER TEK TEK GÖRÜNTÜLENDİ

  Yüksekova şehir merkezinde sözde sorumlu düzeyinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensuplarının bir evde toplantı yaptıkları ve toplantı sonucunda belirledikleri faaliyetler için sözde görevlendirmeler yaptıkları görüntüde, sırtında Kanas keskin nişancı silahı ile dışarı çıkan teröriste işaret parmağını göstererek emirler veren elebaşı terörist, eski Mehmetçik İlköğretim Okulu’nun müdürü Kamuran kod adlı Ahmet Akdeniz yer aldı.PKK lıların kamera kayıtları ele geçirildi #2

  Güvenlik güçleri, bu teröristin 30 Mart 2016 tarihinde icra edilen bir operasyonda etkisiz hale getirildiğini, bu grup içinde yer alan sözde Güngör Mahallesi sorumlusu Zinar kod adlı Ömer Saraç’ın, 14 Nisan 2016 tarihinde teslim olan 7 teröristten birisi olduğunu açıkladı.

  ÇEKME DÜZENEKLİ EL YAPIMI PATLAYICI

  Yüksekova’da diğer bir evde çekilen görüntülerde, iki BTÖ mensubunun iki adet havan mühimmatı ve bir adet el bombası ile çekme düzenekli el yapımı patlayıcı yaptıkları görüldü.

  PKK lıların kamera kayıtları ele geçirildi #3

  PKK lıların kamera kayıtları ele geçirildi #4

  PKK lıların kamera kayıtları ele geçirildi #5

  PKK lıların kamera kayıtları ele geçirildi #6

  PKK lıların kamera kayıtları ele geçirildi #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir