Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  PKK'lının hastaneden kaçış görüntüleri

  PKK'lının hastaneden kaçış görüntüleri

  PKK'lının hastaneden firar olayı haberi güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
  • 23.11.2014 - 12:22

  Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde tedavi gören ve başında 4 polisin beklediği PKK’lı Bedrettin Güçlü'nün firar olayı Amerikan filmlerini aratmıyor.

  PKK lının hastaneden kaçış görüntüleri #1

  HEMŞİRE KILIĞINA GİRDİ

  Star'dan Şeyhmus Çakan'ın haberine göre Güçlü odasına giren hasta bakıcı kılığına girerek firar ettiği öğrenilirken, hastanenin güvenlik kameralarına takılmamak için kılıktan kılığa girdiği belirtildi.

  KOBANİ'DE YARALANMIŞTI

  PKK’lı Bedrettin Güçlü’nün Suriye’nin Kobani kentindeki çatışmalarda yaralandı ve sahte kimlikle Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra tedavisi için Diyarbakır’a getirildi. Güçlü, Diyarbakır’a getirildikten sonra Bağlar Belediyesi’ne bağlı Kardelen Ana­ Çocuk Sağlık Merkezi’nde tedavi altına alındı. İstihbaratı alan polis, buraya yaptığı operasyonda Güçlü’yü gözaltına aldı. Güçlü, yaralı olduğu için Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde polis gözetiminde tedavi altına alındı. Güçlü, başında nöbet tutan 4 polise rağmen 16 Kasım'da firar etti.

  PKK lının hastaneden kaçış görüntüleri #2

  4 POLİS AÇIĞA ALINDI

  Firardan 2 gün önce gelen 'kaçırılacak' ihbarı ise PKK'lıyı gözetim altında tutan polislere iletilmediği ileri sürüldü.

  Emniyet Genel Müdürlüğü, bölgeye müfettiş gönderirken Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü de kendi içinde inceleme başlattı. Açılan soruşturmada Güçlü'yü gözetimde tutan polis memurları O.B., E.Ç., S.K., G.E. açığa alındı. İzmir’in Menemen İlçesi Asarlık Nüfusu’na kayıtlı Güçlü, örgüte üye olmak ve örgüt propagandası yapmak suçlarından aranıyordu.

  PKK lının hastaneden kaçış görüntüleri #3


  Görüş Bildir