Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6413
0.05%
Dolar
18.6381
0.02%
Altın
1.076
-0.01%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
323.726
1.10%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Pocoyo ve Pepee mahkemelik oluyor

  Kamuoyunun uzun süre gündeminden düşmeyen çizgi film karakterleri 'Pepee-Pocoyo' benzerliği yargıya taşınıyor.
  • 15.05.2012 - 11:56
  Pocoyo ve Pepee mahkemelik oluyor

  Pocoyo ve Pepee mahkemelik oluyor #1

  Haberlerde ve çeşitli köşe yazılarında gündeme gelen ve "Pepee , Pocoyo 'nun taklididir..." sözü Pocoyo'nun sahibi olan İspanyol Zinkia firmasını harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen ve lisanslarını alacak 120 firma yetkilisiyle görüşen Zinkia firması yetkililerine en çok; 'Türkiye'de halledilmesi gereken bir taklit problemi olduğu ve bunun için neler yapacaklarıyla ilgili sorular yönetildi.

  "GEREKLİ TEDBİRLERİ ALACAĞIZ"

  Zinkia firması eşbaşkanı Maria Dolan, "Bu konuda bilgi ve delil toplama için çalıştık. Elbette 35 milyon Euro yatırım yaptığımız bir ürünün önündeki engelleri kaldırmak için gerekli tedbirleri alacağız. Hukuki işlemler başladığından bu konuda fazla konuşmak istemiyoruz." dedi.

  Lisans verdikleri firmaları rahat olmaları konusunda da uyaran Dolan, sözlerini, "Hem kendi hem de lisans verdiğimiz firmaların hakkını korumak için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca Türk yargısına güveniyoruz ve uluslararası üne sahip bir karakterin hiçbir ülkede taklit edilmemesi gerekir." şeklinde tamamladı.

  Dünyanın en çok sevilen ve YouTube'dan 1 milyara yakın videosu tıklanan Pocoyo, Türkiye'de lisanslarını alacak firmalara ilk defa arz edildi. Kısa sürede Türkiye'de de fenomen haline gelen sevimli karakter, çocuklara doğru davranışlar kazandırma konusunda da önemli bir misyonu yerine getiriyor. Arkadaşları fil, köpek ve uyuyan kuş ile her gün maceradan maceraya atılan Pocoyo, sadece çocukların hayallerini güçlendirmekle kalmıyor; içlerindeki sanatçıyı, bilim adamını, polisi, öğretmeni, müzisyeni, aşçıyı bulmalarını sağlayarak keşifleri destekliyor.


  Görüş Bildir